Ereğli belediyesi Ramazan boyunca 1500 aileye iftar verecek

Ereğli belediyesi Ramazan boyunca 1500 aileye iftar verecek
Ereğli belediyesi Ramazan boyunca 1500 aileye iftar verecek

Sinan KABATEPE/EREĞLİ(Zonguldak),(DHA)- ZONGULDAK’ın Ereğli İlçe Belediyesi, Ramazan ayı boyunca sefer taslarıyla ihtiyaç sahibi bin 500 aileye iftar yemeği yardımında bulunacak.


Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, düzenlediği basın toplantısında, belediye mutfağında yaklaşık bin 500 aile için iftar yemekleri hazırladıklarını söyledi. Yemeklerin Ramazan ayı boyunca dağıtılacağını ifade eden başkan Posbıyık, yiyeceklerin 6 ekipteki 44 personelle dağıtılacağını ifade etti. Başkan Posbıyık, yemekleri sefer taslarıyla ailelere ulaştırılacağını anlatarak, "İhtiyaç sahibi insanları zabıtamız tarafından tespitlerini yaptırılıp evlerine sefer taslarıyla sıcak yemek gönderiyoruz. Bundan çok iyi neticeler ve dualar aldık. Yemeği, veren ve alan görüyor. Çadırlarda, kent meydanında yemek yapmanın çok yararlı olmadığına inanıyorum. Oradan geçenlerin tesadüfen yemeğe dahil olduklarını görüyoruz. Hak yerini bulması için bizzat belediye tarafından tespitlerin yapılıp belediye ekipleri tarafından yemek dağıtılması en güzeli. Yemeklerimizi bol kepçe bırakıyoruz ki verdiğimiz evlerde sadece iftarda değil, sahurda da aynı yemeği yesinler diye.” dedi.


Yardım etmek isteyenlerin belediyeye müracat edebileceğini ifade eden başkan Posbıyık, ”Elimizden geldiği kadar etli yemekleri çok yapmaya çalışıyoruz. Burada hayra girmek isteyen vatandaşlarımız varsa belediyemize müracaat edebilirler. Zaman zaman pazar yerinde manavlar bize meyve, pastaneler baklava gönderiyor. Bizler de bunları ilave olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Ramazan ayı boyunca tüm hazırlıklarımızı yaptık. Ekiplerimizle bu işi büyük bir zevkle yapıyor. Sadece maaş aldıkları için değil, hem hayır için hem de bir ramazan gönüllüsü olarak çalışıyorlar." diye konuştu.


Posbıyık, Ramazan ayı öncesi tespit edilen bin 600 kişiye de gıda kolisi yardımı yaptıklarını söyledi.


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS