YGS deneme sınavı soruları ve YGS öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar

YGS deneme sınavı soruları ve YGS öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar

Deneme sınavı soruları YGS’ye sayılı günler kala eksikliklerini gözden geçirmek isteyen adaylar tarafından tercih edilmeye başlandı. Nişantaşı Üniversitesi tarafından hazırlanan sınav soruları cnnturk.com altında adayların kullanımına açıldı. YGS deneme sınavını online platformdan çözerek büyük sınav öncesi derecelerini ve kazanabilecekleri yerleri tespit edebilecek olan adaylar Türkiye genelinde gerçekleştirilecek sınav ile son provayı yapma imkanı bulacak. İşte, sınav ile ilgili tüm detaylar…

YGS deneme sınavı soruları ile 12 Mart 2017 tarihinde yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı öncesi son eksikliklerini görmek isteyen adaylar online olarak cnnturk.com üzerinden sınav deneyimi yaşayabilecek. Nişantaşı Üniversitesi tarafından hazırlanan sorularla seviyelerini tespit etmek isteyen adaylar büyük sınav öncesi deneyimlerini de arttırabilecek. Online sınavla ilgili sorunlara karşılık çeşitli önlemler de alınırken adayların sınavını tamamlamaları için gerekli kolaylıklar sağlanacak.

Üye olup sınava girmek için tıklayınız…

SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Üniversitesi öğrencisi adaylarının ülke genelinde kendilerini test edebilecekleri sınav 3 kez gerçekleştirilecek. 1’er hafta arayla yapılacak olan sınavlarda adaylar Sosyal Bilimler, Temel Matematik, Türkçe, Fen Bilimlerinden toplamda 160 soru çözebilecek. 160 dakika sürecek olan sınavda adaylar belirtilen sürenin dışına çıkamayacak. 160 sorunun tamamını aynı sürede bitiremeyen kişilerse kalan süreleri içerisinde tamamlayamadıkları soruları çözebilecekler.

1. Deneme: 21.02.2017 
2. Deneme: 27.02.2017
3. Deneme: 06.03.2017

NASIL KATILABİLİRİM?

cnnturk.com içerisinde belirtilen link içerisinden üyelik işlemlerini tamamlayan adaylar sınava girmeye hak kazanacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen sınav esnasında adaylar yine aynı sistem üzerinden sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Bağlantı kopmalarına karşı adaylar sınavlarını kaydederek belirtilen gün içerisinde diledikleri saatte yeniden giriş yaparak sınavlarına devam edebilecek.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İlk denemenin ardından sonuçlar sınavın ertesi günü adayların bilgisine sunulacak. Online deneme sınavı fırsatını kaçırmak istemeyen adaylar içinse son tarih 26 Şubat…

12 Mart'ta gerçekleştirilecek olan YGS için eğitimci Doğukan Aksu'nun cnnturk.com'a verdiği bilgilere göre sınav öncesi ve sınav esnasında dikkat edilmesi gereken konular büyük önem taşıyor. İşte madde madde üzerinde durulması gereken o hususlar...

YGS ÖNCESİNDE 

 1. Çalışmaya başlamadan önce öğrencinin konuları öğrenip daha önce çıkmış soruları analiz etmesi faydalı olacaktır.
 2. Konu dağılımı dikkate alınarak konu dağılımına göre çalışma yapması zaman kaybını önleyecektir.
 3. Sınav öncesinde en önemli hususlardan biri de verimli çalışmadır. Öğrenci etkili ve verimli çalışmak için çalışma ortamını ve dış etkenleri iyi ayarlamalıdır.
 4. Çalışma sürecinde öğrenci programlı ve disiplinli olmalıdır. “Taşı delen suyun kuvveti değil sürekliliğidir.” düsturuyla hareket etmelidir.
 5. Süreçte öğrencinin bazı durumlardan gönüllü olarak fedakârlık etmesi gerekmektedir. Motivasyonunu sadece derse vermesi verim açısından daha etkilidir.
 6. Gelecek hayali, iş düşüncesi, hedeflerin iyi belirlenmesi ve kararlı tutum çalışmaya teşvik edici unsurlardır.
 7. YGS öncesinde çeşitli soru tarzlarını görmek bu soru kalıplarının çözüm yöntemlerini bilmek etkili olacaktır.
 8. YGS sürecinde uyku süreci ve beslenme alışkanlıklarının iyi ayarlanması gerekmektedir.
 9. YGS konuları bittikten sonra konu tekrarları yapmak faydalıdır.
 10. Deneme çözme sürecinde öğrenciler, her türlü dış koşula uyum sağlamak için nispeten gürültülü ortamlara kendini alıştırarak soru çözmelidir.
 11. Deneme çözümleri ÖSYM’nin sınavı yaptığı saate denk getirilirse ve dakika kontrolü yapılarak sınav çözülürse daha faydalı olacaktır. Böylece insan zihni o saatte soru çözmeye alışık olacaktır.

YGS ESNASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 1. Kaygı düzeyinin iyi kontrol edilmesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki fazla kaygı hataya, az kaygı ise umursamazlığa iter.
 2. Sınav merkezine daha önce gelinip sınav heyecanı bastırılmaya çalışılmalıdır.
 3. Sorulara en iyi bildiğimiz konudan başlayarak çözmemiz zor sorulara vakit kalmasını sağlayacaktır.
 4.  Sınav esnasında umutsuzluk veya heyecan mutlaka olacaktır ancak bunlar odaklanmamızı etkileyecek dereceye gelmemelidir.
 5.  Sınav esnasında bir soruya kitlenip kalmak yanlış bir tutumdur. Daha sonra odaklandığımız zaman eksikliklerimizi daha iyi görürüz.
 6. Sayısal sorularda işlem hatası yaptığınızı düşündüğünüz zaman kaygıya kapılmadan sakince hatanıza odaklanmalısınız. Sözel sorular da ise sadece soruyu iyi okumak,  sorunun bizden ne istediğini iyi idrak etmek gereklidir.
 7. Öğrencinin sıkıldığı zamanlarda nefes alarak ve su içerek tekrar dikkatini sınava yoğunlaştırması etkili olacaktır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS