AK Parti Adana Milletvekili Ünüvar: Durmak yok, koşmaya devam

 AK Parti Adana Milletvekili Ünüvar:  Durmak yok, koşmaya devam

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof.

 


ADANA, (DHA) - TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 2019 yılında yapılacak seçimler için bugünden çok çalışmak gerektiğini belirterek, "Siz zannetmeyin ki verdiğiniz oylar sadece AK Parti'yi iktidar yapıyor. O oylar, yeri geldiğinde Kudüs için, Arakan için, Suriye için yükselen bir ses oluyor" dedi.

Milletvekili Fatma Güldemet Sarı ve Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak'ın da katıldığı programda, Mahfesığmaz mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Necdet Ünüvar, AK Parti'nin çok çalışan, vatandaşın problemlerinin çözümü için terleyen insanların partisi olduğunu söyledi.  Ünüvar, "Terlemeden terlemeye de fark var. Eskiden siyasetçiler vatandaşın problemleri ile ilgilendikleri için terlemezlerdi. Vatandaşın problemi ile ilgilenmedikleri için, onların karşısına çıktıklarında terlerlerdi. Ben 11 yıldır milletvekiliyim. Hamdolsun bu süre içerisinde hiç başımı öne eğmedim. Yapamadığımız şeyler oldu, başaramadığımız işler oldu ama vatandaşa hiç yalan söylemedik, vatandaşı hiç kandırmadık, hiç aldatmadık. Asıl olan da budur" diye konuştu.

Dünyanın değiştiğini, bununla birlikte beklentilerin de farklılaştığını vurgulayan Ünüvar, şöyle devam etti:

"AK Parti çıtayı o kadar yükseltti ki vatandaş 'AK Parti yapar' diyor. Bizler de onun için çok çalışıyoruz, çok uğraşıyoruz. Çünkü bizler, çalışmayı kutsal gören bir hareketin mensuplarıyız. Yani insan ne kadar çalışıyorsa o kadar karşılığını görecek. Baktığınız zaman AK Parti için 'çok çalışan, çok samimi, çok gayretli insanların partisi' diyebilirsiniz. Şayet şu an yapılamadığı düşünülen bir iş varsa ya onun daha üst kademesi yapılmak istendiği içindir ya da vatandaşın AK Parti'den beklenti standardı çok yükseldiği içindir. Vatandaş tabii ki hep daha iyisini isteyecek. Vatandaş isteyecek, biz de yapacağız."

Bugün bütün dünyada mağdur ve mazlumlar için sesini çıkaran tek ülkenin Türkiye, tek liderin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu anlatan Ünüvar, şunları söyledi:

"Recep Tayyip Erdoğan bu gücü nereden alıyor? Bu gücü bir Hak'tan alıyor, bir de halktan alıyor. Çünkü daima Hakk'ın izinde, halkın yanında. Tanıdığınız Recep Tayyip Erdoğan gençlik yıllarından beri hep böyle. Bizler de onun ekibinde yer almaktan gurur duyuyoruz. O yüzden verdiğiniz oyu önemseyin. Biz oy almak için çalışmıyoruz ama verilen oylar çok önemli. 'Kelebek etkisi' diye bir şey var. Asya'nın steplerinde bir kelebek kanadını çırptığında bu New York'tan, Güney Amerika'dan hissedilir diye bir teori var. Siz zannetmeyin ki verdiğiniz oylar sadece Necdet Ünüvar'ı milletvekili, AK Parti'yi iktidar yapıyor. Aslında verdiğiniz o oylar, Kudüs için kükreyen bir ses, Arakan ve Suriye için yükselen bir ses oluyor. Yeri geldiğinde Fransa'da FETÖ'cü gazeteciye ayar veren bir ses oluyor.  Önümüzde önemli seçimler var. 2019 milletvekilliği, cumhurbaşkanlığı ve belediye seçimleri var. 3 ayrı hedefimiz var. 3'ünde de güçlü olmamız lazım. Halk için güçlü olmamız lazım. Dışarıda sesimizin daha gür çıkması için güçlü olmamız lazım. Hizmet etmek için güçlü olmamız lazım. Onun için çalışmaya devam edeceğiz. Durmak yok, yola devam. Durmak yok, koşmaya devam."


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS