Başkan Uludağ'dan Sarıçam Platformu'na destek

Başkan Uludağ'dan Sarıçam Platformu'na destek

 Sarıçam Platformu üyeleri, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret ederek platform hakkında bilgi verdi.

ADANA,(DHA)- Sarıçam Platformu üyeleri, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret ederek platform hakkında bilgi verdi. Ziyarette Başkan Uludağ’a Sarıçam ile ilgili hazırlanan rapor da iletildi.


Ziyarette konuşan İlk Çizgi İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Cansu Güneşer, 38 müteahhit ve tedarikçi firmanın bir araya gelerek platformu kurduğunu söyledi. Sarıçam’ın şehirleşme noktasında Adana’nın en uygun noktası olduğunu ifade eden Güneşer, kurdukları platform ile bir birliktelik oluşturup Sarıçam’ın avantajlarını kamuoyuna anlatacaklarını söyledi. Amaçlarının Sarıçam’ın hak ettiği değere ulaşabilmesi olduğunu belirten Güneşer, "Sarıçam çok değerli bir yer ve bizlerin de bunu vatandaşımıza duyurmamız gerekiyor. Bunun için Sarıçam’ı daha üst seviyeye çıkarabilmek amacıyla güçlerimizi birleştirdik. Bu noktada Sarıçam Platformu’nu kurarak daha kurumsal bir çalışma başlattık. ‘Vakit Tamam, Sarıçam Hazır’ sloganıyla tanıtım çalışmalarımıza başladık" dedi.


Platform olarak Sarıçam’ın tanıtımına 1 milyon TL’ye yakın bütçe ayırdıklarını ifade eden Güneşer, "Platform olarak bölgemize yapılan yatırımların takibi adına ilgili kurumlara ziyaretler yaptık. Bunların sonucunu da yavaş yavaş görmeye başladık. Bu noktada biz Sarıçam Belediyesi ile senkronize bir şekilde hareket ederek hizmetlerin daha rantabl bir şekilde yapılmasını arzu ediyoruz" diye konuştu.

BAHARLA BİRLİKTE SORUNLAR ÇÖZÜLECEK


Belediye Başkanı Bilal Uludağ da, Sarıçam adına böyle bir birlikteliğin oluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek destek sözü verdi. Belediye olarak kendilerinin de çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Başkan Uludağ, yol, kaldırım ve park bahçe oluşturma noktasında çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti. Yol ve kaldırım çalışmaları yapabilmeleri için ASKİ, Aksagaz, Telekom ve EnerjiSa’nın altyapıyı bitirmesini beklediklerini anlatan Uludağ, "ASKİ 32 kilometrelik altyapı ihalesini yaptı. Büyükşehir Belediyesi de yol için ihalelerini tamamladı. Yaptığımız çalışmalar sonucu Aksagaz da yatırım planını öne aldı. Bölge yatırımının yüzde 48’ini Sarıçam’a yapıyor. Önümüzdeki günlerde Çatalan Caddesi’ne gaz verecek"dedi.

Belediye olarak 10 parkın ihalesini yaptıklarını ifade eden Uludağ, 2018 yılı içerisinde bölgede 30 tane parkı hizmete açmayı planladıklarını ifade etti. Ekiplerin sekiz ayrı noktada yol çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Başkan Uludağ, şunları söyledi:

"Altyapı çalışmaları bitirildikten sonra asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Ondan sonra Çukurova’dan çok altyapı ve üst yapısıyla daha yaşanır bir merkez haline gelecek. O zaman Sarıçam gerçek kimliğine kavuşacak. Stadyum ve çevresi, baharla birlikte sorunların çözüldüğü bir bölge olacak"


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS