Bekir Karakoca: Gazeteciler kutsal bir görevi yerine getiriyor

Bekir Karakoca: Gazeteciler kutsal bir görevi yerine getiriyor

ADANA'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Adana ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile düzenlenen etkinlikte günün önemi anlatıldı.

 


Veysel DOGUÇ/ ADANA ,(DHA)- ADANA'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Adana ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile düzenlenen etkinlikte günün önemi anlatıldı.

İletişim alanında eğitim veren okuldaki etkinliğe konuk olan Doğan Haber Ajansı (DHA) Bölge Müdürü Bekir Karakoca, 1961'de çıkan 212 sayılı yasa ile çalışan gazetecilerin iş güvenliği ve özgürlüklerine ilişkin önemli güvenceler sağlandığını, bunu da gazetecilerin bayram olarak kutladığını söyledi. Gazeteci adaylarına mesleğin önemini anlatan Karakoca, "Gazeteciler, kutsal bir görev yerine getiriyor. İyi bir gazeteci olmak için çok çalışmak, çok okumak gerekiyor. Toplumu aydınlatma görevi yapan gazetecilerin, zor şartlarda çalışmasına karşın insana dokunan yönüyle de çevresine faydalı olabiliyor. ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olanlar muhabirliğin yanı sıra mesleğin farklı alanlarında da iş bulabiliyor" dedi. ÇEP mezunu DHA muhabiri Çağlar Öztürk ile DHA teknik personeli Gülşah Özgen de meslekte yaşadığı deneyimleri aktardı.

Bekir Karakoca, okulda ilk dönemin en iyi stajyeri seçilen Veysel Doguç'a ödülünü verirken  Anadolu İletişim Meslek Lisesi Müdürü Uğur Özen de  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Karakoca'ya çiçek takdim etti.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS