adana haberleri

Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası

Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası

ADANA,(DHA)- ADANA'nın Yüreğir İlçesi Serinevler Spor Salonu’nda devam eden “Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası”nın Açılış Seremonisi, Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Seremoniye Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Ak Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, davetliler, sporcular ve sporseverler katıldı. Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek olan sporcuların mücadele verdiği bu organizasyona ev sahipliği yapmasından ve gösterilen misafirperverlikten dolayı tüm Adanalıların şahsında, ilgi ve desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi. Seremoninin açılışında konuşan Vali Mahmut Demirtaş ise, Ata sporu olan güreşe yönelik böylesine önemli bir organizasyonun Adana’da düzenlenmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi ve tüm sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.
Konuşmasında, Adanalı Olimpiyat Şampiyonu Rekortmen Güreşçi İsmet Atlı’yı rahmetle ve minnetle andığını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu şampiyonada mücadele veren sporcularımızın, Ay Yıldızlı bayrağımızı tüm dünyada başarıyla dalgalandıracaklarına, sporcularımızın Avrupa ve Dünya şampiyonalarında önemli başarılar elde edeceklerine yürekten inanıyorum. “Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası”nın ilimizde düzenlenmesinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza, Güreş Federasyonu Başkanımız Musa Aydın’a,  milletvekillerimize ve emeği geçen tüm kişi, kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm sporcularımızı da tebrik ediyor başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
“Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası” açılış serenomisi, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın, şampiyonanın gerçekleşmesindeki ilgi ve desteklerinden dolayı Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ve Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'a plaket vermesinin ardından, mehteran takımının gösterisi ve bayrak töreniyle sürdü.
 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS