CHP’li Tümer, TBMM'de Adana'da spora ayrılan bütçeyi sordu

CHP’li Tümer, TBMM'de Adana'da spora ayrılan bütçeyi sordu

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, TBMM'de bütçe görüşmeleri esnasında gündem dışı söz alarak Adana’ya tüm spor dallarında bakanlık bütçesinden ayrılan payı sordu.

ADANA,(DHA)- CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, TBMM'de bütçe görüşmeleri esnasında gündem dışı söz alarak Adana’ya tüm spor dallarında bakanlık bütçesinden ayrılan payı sordu. 

Türk sporunda köklü bir geçmişe sahip Adana’da profesyonel spor kulüplerinin yanı sıra amatör spor dallarının da Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gerekli desteği göremediğini söyleyen Tümer, şunları söyledi:

“Ülke ve dünya basketbolunda önemli başarılara imza atan ve Adana’da doğan Botaşspor’un Ankara’ya taşınması büyük üzüntü kaynağıdır. Bu karar yeniden gözden geçirilmelidir. Adana’nın Sarıçam ilçesinde yapımına 2014 yılında başlanan stadyum geçen süre zarfında henüz tamamlanmamıştır. Adana’dan daha sonra başlayan stadyum inşaatları tamamlanmasına karşın Sarıçam’daki inşaatın henüz bitirilememesinin nedenleri nelerdir? TFF 1. Ligde mücadele eden Adanaspor ve Adana Demirspor futbol takımları son haftalarda saha içerisinde büyük haksızlıklara maruz kalmıştır. Kıt olanaklarla mücadele eden iki kulübün serzenişlerine kulak verilmelidir."

BAKANLIK, ADANA’YA NE KADAR BÜTÇE AYIRDI?

Adana'ya tüm spor dallarında ne kadar bütçe ayrıldığını soran Tümer şöyle devam etti:

"Adana Demirspor Kulübü'nün hizmetindeki hazine arazisi üzerine kurulu tesisin kulübe kazandırılması sağlanmalıdır. Adana amatör branşlarında mücadele eden kulüpler ise spor kompleksi, saha ve tribün ile sağlık hizmetlerinden yoksun bir şekilde karşılaşmalara çıkmaktadır. Adana’ya tüm spor dallarında bakanlık bütçesinden ne kadar pay ayrılmıştır? Türk sporunun ileriye taşınması için Adana başta olmak üzere amatör spor kulüplerinin kalkınmasına yönelik yeni girişimleriniz olacak mıdır?”

Mecliste hükümet kanadının temsilcisi olarak yer alan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise önümüzdeki günlerde daha iyi spor tesisi yapımına devam edecekleri sözünü verdi. Elvan, “Botaş Spor'la ilgili konunun detayını bilmiyorum. Bilahare ilgili vekilimize, ilgili Bakanımızdan bu konuda bilgi alıp cevap verebilirim” diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS