Çukurova Karikatür Festivali’ne büyük ilgi

Çukurova Karikatür Festivali’ne büyük ilgi

ADANA,(DHA)-ADANA'da Çukurova Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Uluslararası Karikatür Festivali yoğun ilgi gördü

ADANA,(DHA)-ADANA'da Çukurova Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Uluslararası Karikatür Festivali yoğun ilgi gördü.
Türkiye ve dünyanın sayılı isimlerini buluşturan festival kapsamındaki “Sen ustayı çiz, usta da seni” adlı etkinliğe çocuklar ve gençler yoğun ilgi gösterdi. Japon konuk Raku İchikawa’nın akıcı Türkçesi alkışlarla karşılandı.
İTALYAN ÇİZERE ÇAV BELLA SÜRPRİZİ
Adana’da gerçekleştirilen 3.Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nin açılış töreni Özel Minecan İlkokulu 1. sınıf öğrencilerinin söylediği şarkıyla başladı. Sosyal medya emojilerini kullanarak “Gülmek yakışır insana” şarkısını söyleyen minikler ayakta alkışlandı. İtalyan karikatürcü Marilena Nardi Çav Bella şarkısının Türkçe alt yazılı orijinal versiyonu ekrana yansıtıldığında büyük bir sürpriz yaşadı, Belçikalı konuk Luc Descheemaecher ise Fransızca selamlandı. Festivalin Onur Konuğu olarak davet edilen Hürriyet gazetesi çizeri Latif Demirci için hazırlanan özel jeneriğin gösterilmesi sırasında hem sanatçı hem de izleyenler duygusal anlar yaşadı.
JAPON KONUK RAKU’YA BÜYÜK İLGİ
Ustalar Hikmet Aksoy, Ali Fuat Süer ve Köksal Çiftçi’nin yanı sıra Ramize Erer, Erdoğan Karayel, Hicabi Demirci, Oğuz Demir, Hayati Boyacıoğlu, Oğuz Demir, Coşkun Göle, Saadet Demir, Nuray Çiftçi ve Aslı Alpar gibi tanınmış usta isimlerin katıldığı festivalde en büyük ilgiyi Japon konuk Raku İchikawa gördü. 'Kadınlar Çizerse' adlı etkinlikte konuşurken İstanbul’u mesken tuttuğunu belirten Raku’nun güzel ve akıcı Türkçesiyle sempatik tavırları büyük bir sempati ve ilgiyle karşılandı. KADER’li kadınların bir karikatürünü kullanmasına izin verdiği İtalyan Marilena Nardi’ye cezerye hediye etmesi de sıcak anların yaşanmasını sağladı.
FESTİVALE ÇOCUKLAR DAMGA VURDU
3.Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en fazla ilgi gören etkinliği “Sen Ustayı Çiz, Usta da Seni” adlı çizim atölyesiydi. Özel ve devlet okullarından gelen yüzlerce öğrenci Türkiye ve dünyanın saygın isimlerini görme, tanıma, aynı masada karşılıklı çizim yapma olanağı buldu. Yoğun ilgi nedeniyle öğrenciler sıraya girerken bazı öğrencilerin “ustalara taş çıkartan çizimler” yaptığı görüldü. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Sunum müthiş, panel zevkli, karikatürcüler usta, çocuklar bambaşka” diyerek festivali değerlendirdi.

FOTOĞRAFLI
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS