Çukurova Üniversiteli öğrenciler girişimcilik sertifikası aldı

Çukurova Üniversiteli öğrenciler girişimcilik sertifikası aldı

ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.

ADANA,(DHA)- ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Güzel tarafından 2016-2017 döneminde örgün eğitim kapsamında verilen girişimcilik 1 ve 2 dersini tamamlayan 15 öğrenci KOSGEB tarafından onaylı Girişimcilik sertifikalarını aldı.

Öğrencilerin sertifikaları, Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Bayat, Girişimcilik Dersi Hocası Prof. Dr. Emin Güzel, Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden ve bölüm hocalarının da katıldığı törenle verildi. Törende konuşan Prof. Dr. Emin Güzel, “Girişimcilik Eğitimlerinin, ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması genel hedefine uygun olarak; girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenmektedir” dedi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS