aksaray haberleri

Başkan Yazgı, "15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız"

Başkan Yazgı, "15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız"

Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY,(DHA) - AKSARAY Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 15 Temmuz'un Türkiye'nin dönüm noktası olduğunu belirterek, "Milletimiz bir destan yazdı." dedi.  
 
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 15 Temmuz’un 2'inci yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bizler ülke olarak, millet olarak, hiçbir zaman 15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız. Milletimiz, o hain gecede Cumhurbaşkanımızın ve Başkanımızın çağrılarına meydanlarda nöbet tutarak cevap verdi. Darbe girişimine ve vesayete boyun eğmedi. Bizler de demokrasinin perçinleştiği bu günü unutturmamak için Aksaray’ımızda çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz.  Etkinlerde 15 Temmuz ruhunu canlı tutarak, o dik duruş ruhunu yeniden yaşatmayı hedefliyoruz"

15 Temmuz Pazar günü planlanan etkinliklerin içeriği hakkında bilgi aktaran Başkan Yazgı, "Aksaray belediyesi olarak 15 Temmuz Pazar günü öğle namazından sonra 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Ulu Cami de mevlit okutulacak. Ardında da yine Ulu Cami önünde mevlit yemeği ikram edilecek. Akşam saat 19.00'da 15 Temmuz adını verdiğimiz Milli İrade Meydanında  15 Temmuz'u anlatan fotoğraf sergisi açarak vatandaşlarımızın 15 Temmuz ruhunu canlı tutmalarına öncülük edeceğiz. Darbelere karşı milletimizin her daim dik durduğunu göstereceğiz ki, hiçbir güç bırakın darbe yapmayı, darbe düşüncesini akıllarına bile getiremesin.Yine meydan da akşam saat 20.00'de Kur’an-ı Kerim tilaveti okunacak. Ardından da Eşref Ziya dinletisi yer alacak. Sinevizyon gösterilerini ve 15 Temmuz gecesi ile ilgili canlı yayınla ilgili programları meydanımızda dev ekrana yansıtacağız. Ülkemizin ve tüm İslam coğrafyasının lideri Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması olursa canlı olarak yayınlanacak. Saat 00.13 de şehrimizdeki tüm camilerde salalar verilecek" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS