Amasya’ya 700 yataklı hastane yapılacak

Amasya’ya 700 yataklı hastane yapılacak

AMASYA Merkeze bağlı Fındıklı Köyü'nde yapılması planlanan 700 yataklı hastane kompleksini Vali Osman Varol yerinde inceleyerek, İl Sağlık Müdürü Dr.

Sinan HARMANCI/AMASYA,(DHA)- AMASYA Merkeze bağlı Fındıklı Köyü'nde yapılması planlanan 700 yataklı hastane kompleksini Vali Osman Varol yerinde inceleyerek, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz’den yapılması planlanan hastane hakkında bilgiler aldı.

Amasya Merkeze bağlı Fındıklı Köyü mevkiinde yapımı planlanan hastane yerinde Vali Osman Varol incelemelerde bulundu. İncelemeleri kapsamında yapılması planlanan hastane yerinde ve arsa ile ilgili harita üzerinde incelemelerde bulunan Vali Osman Varol, inceleme alanıyla ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz’den bilgi aldı.


Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, “İl Sağlık Müdürlüğünce ilimizin mevcut hastane ihtiyacının ivedi olarak karşılanabilmesi için Fındıklı Köyü sınırları içerisinde 144 bin 641.82 metrekarelik hazine arsası çalışması yapılmış olup gerekli ön izinleri alınarak Sağlık Bakanlığına talebimiz iletildi. İlimizin geleceği ve stratejik hedefleri de göz önüne alınarak içerisinde tüm branşların poliklinik hizmeti verebileceği, nitelikli hasta odalarının olacağı, birçok özellikli sağlık hizmetinin kaliteli şartlarda ve fiziki mekânlarda vatandaşlarımıza sunulabileceği 700 yataklı büyük bir hastane kompleksi talebi yapıldı. Konuyla ilgili Ankara'da Bakanlığımızda düzenlenecek olan yatırım planlama toplantısı sonrasında Bakanlığımızca da onaylanmasına müteakip 2018 yılı yatırım programına alınması hedefleniyor” dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS