GÖRSED'den, Prof. Dr. Mustafa Ayaz'a onur ödülü 

GÖRSED'den, Prof. Dr. Mustafa Ayaz'a onur ödülü 

GÖRSEL Sanatlar Eğitimi Derneği, (GÖRSED) Türkiye'de sanat ve tasarım eğitiminin gelişmesine sağladığı katkı ve görsel sanatlar eğitimcisi yetiştirmedeki başarısı nedeniyle bu yılki 'Görsel Sanatlar Eğitimi Hizmet Onur Ödülü'nü Prof.

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- GÖRSEL Sanatlar Eğitimi Derneği, (GÖRSED) Türkiye'de sanat ve tasarım eğitiminin gelişmesine sağladığı katkı ve görsel sanatlar eğitimcisi yetiştirmedeki başarısı nedeniyle bu yılki 'Görsel Sanatlar Eğitimi Hizmet Onur Ödülü'nü Prof. Dr. Mustafa Ayaz'a verdi. 

Mustafa Ayaz Müzesi ve Plastik Sanatlar Merkezi Vakfı'nda düzenlenen ödül törenine, GÖRSED Genel Başkanı Melek Gökay ile birlikte çok sayıda akademisyen katıldı. Törende, Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Vedat Özsoy tarafından Prof. Dr. Mustafa Ayaz'a 'Görsel Sanatlar Eğitimi Hizmet Onur Ödülü' verildi. Törende konuşan Prof. Dr. Ayaz, böyle bir ödüle layık olmaktan büyük gurur duyduğunu belirterek, "Sanatçılar hayattayken onurlandırılmalıdırlar. GÖRSED derneğinin bu ilgisine sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. 'Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği'ni 2003 yılında Ankara'da hayata geçirdiklerini hatırlatan Vedat Özsoy ise, "GÖRSED Yönetim Kurulu olarak yılın 'Görsel Sanatlar Eğitimi Hizmet Onur Ödülü'nü çağdaş Türk resim sanatının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Mustafa Ayaz'a takdim etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sanatçılığının yanı sıra sanat eğitimciliğini de üniversitelerde yaptığı akademisyenliği ile kanıtlamıştır. Ayrıca  Mustafa Ayaz kendi imkânları ile 2009 yılında hayata geçirdiği Mustafa Ayaz Müzesi ile ülkemiz kültür ve sanat dünyasına büyük katkı sağlamıştır. Prof. Dr. Mustafa Ayaz'ı sözü edilen birikimi ve ülkemizdeki sanat ve tasarım eğitiminin gelişmesi ve yaygınlaşmasına  yaptığı önemli katkılardan dolayı ödüle aday göstermiş bulunuyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS