Ankara haberleri

Kahramankazan’da 15 Temmuz’u anma etkinlikleri düzenlendi

Kahramankazan’da 15 Temmuz’u anma etkinlikleri düzenlendi

KAHRAMANKAZAN’da, FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin engellenmesinin 2’nci yıl dönümü kapsamında gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri başladı.

Hasan POLAT/KAHRAMANKAZAN (Ankara), (DHA) - KAHRAMANKAZAN’da, FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin engellenmesinin 2’nci yıl dönümü kapsamında gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri başladı.

Kahramankazan Belediyesi’nce, hain darbe girişiminin engellenmesinin 2’inci yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında ilk olarak, Ulu Camii de şehitler için mevlit okutuldu. Mevlüde Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı. Mevlit sonrasında vatandaşlara lokum ve şerbet ikram edildi.

FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ

Bir diğer etkinlik ise, ‘Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016’ isimli fotoğraf sergisi oldu. Kahramankazan Belediyesi içindeki sergi alanında düzenlenen serginin açılışına Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kaymakam Engin Aksakal ile şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı. Başkan Ertürk ve beraberindekiler kurdele kesiminin ardından, sergiyi gezdi. Sergide, darbe girişimi gecesinde Kahramankazan başta olmak üzere Türkiye genelinde çekilen fotoğraflar yer aldı. Sergi, etkinliklerin sona ereceği 16 Temmuz tarihine kadar gezilebilecek.   

‘UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ’

Başkan Ertürk, Türk Milleti’nin 15 Temmuz gecesi dünya demokrasi tarihine altın kazınan bir destan yazdığını ifade ederek, “Aziz milletimiz, iman ve canla en modern ordulara karşı direnerek Çanakkale’yi geçilmez kıldıysa, ülkesini işgal eden düşmanları Kurtuluş Mücadelesi’nde bu topraklardan kovduysa, 15 Temmuz gecesi de bu şanlı milletin torunları olduğunu dünyaya yeniden ilan etti” dedi.

FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS