ankara haberleri

Winner İncek’ten şehit aileleri ve gazilere konser

Winner İncek’ten şehit aileleri ve gazilere konser

ANKARA, (DHA)-ÜNLÜ Sanatçı Mustafa Ceceli, Winner İncek’te düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilere konser verdi.
Ankara İncek’te bulunan Winner İncek Otel’de, Milli Savunma Bakanlığı Gaziler Bakım Evinde kalan gazi ve şehit aileleri için iftar yemeği düzenlendi. Yemeğin ardından pop ve tasavvuf müziğinin sevilen ismi Mustafa Ceceli, Ankara’nın gözde eğlence merkezlerinden Winner İncek’te gazi ve şehit aileleri için konser verdi.
Konser boyunca sevilen şarkıları ile şehit aileleri ve gazilerin moral ve motivasyonunu yükselten Ceceli, Milli Savunma Bakanlığı tarafından Gazi Bakımevi sakinleri arasından kurulan ve yakın zamanda ülke genelindeki etkinlerde boy göstermeye hazırlanan koro ile birlikte 4 şarkı söyledi. ‘Eledim Eledim’ türküsü, ardından ‘Çanakkale Türküsü’ , ‘Ölürüm Türkiyem’ ve ‘10.Yıl Marşı’nı seslendiren koroya şehit aileleri hep bir ağızdan ellerinde dalgalandırdıkları Türk bayrakları ile eşlik etti.
Konser sırasında sahneye çıkan Türkiye Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir sahnede gecenin anısına Mustafa Ceceli’ye hediyesini verdi.
İsmail Demir, hediye takdiminden sonra yaptığı konuşmasında, “Gazilerimiz aslında milletimizin şeref madalyalarıdır. Şehitlik en yüce makam, şehitliğe en yakın makam ise gaziliktir. Bu vatan size minnettardır. Siz ve sizlerin silah arkadaşlarınızın kılına dahi zarar gelmemesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Dualarımız sizlerle. Allah muvaffak eylesin” şeklinde konuştu.
Milli Savunma Bakanlığı Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ahmet Can ve Gaziler Rehabilitasyon Merkezi Şube Müdürü Albay İsmail Analı, bu güzel gece için kendilerini ağırlayan otel sahibi Asım Bölükbaşı’na teşekkürlerini ileterek, hediyesini takdim etti.
Bu güzel ve anlamlı geceye ev sahipliği yapan Asım Bölükbaşı, “Öncelikle şehit ailelerimiz, hepiniz hoş geldiniz. Artık burada misafir değilsiniz. Bizim en kıymetlimizsiniz. Biz burada rahat şartlarda yaşıyorsak siz ve sizin gibi kahramanlarımız sayesindedir. Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum” şeklinde konuştu.
Gecenin ilerleyen dakikalarında sahneden inerek konserine gazi ve şehit ailelerinin arasında devam eden Ceceli, şehit aileleri ve gazilerile tek tek fotoğraf çekinerek, şarkı söyledi. Ardından şehit aileleri ve gazileri de sahneye davet eden Ceceli, sahnede seslendirdiği eğlenceli oyun havaları ve çaldığı çeşitli enstrümanlarla şehit aileleri ve gazilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS