Yaşar: Bugün binlerce esnaf iflas etmiş durumda

Yaşar: Bugün binlerce esnaf iflas etmiş durumda

ANKARA Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezayi Kara ve yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti.

ANKARA, (DHA)- ANKARA Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezayi Kara ve yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti.

Ziyarette, kurumlarla işbirliğine önem verdiklerini belirten Yaşar, “Çoğu oda işlevini yapmıyor” dedi.

HALK SAĞLIĞI KONUSUNDA BERBERLERE UYARI

Yaşar, “Bugün binlerce esnaf iflas etmiş durumda. Esnafın ciddi sorunları var. İlgili odalar bu konuda üstüne düşen girişimler yapmalı, esnafa destek olmalı. Ben de elimden geleni yapmaya hazırım. Siz de üyeleriniz için örnek projelere imza atın. Herkese eşit olun. Sorunlarınız varsa bunları söylemekten çekinmeyin” dedi.

Berberlere halk sağlığı konusunda da uyarılarda bulunan Başkan Yaşar, “Özellikle gıda, bakım gibi alanlarda faaliyet gösteren esnafın kullandığı ürünlerin geçerliliği çok önemli. Biz buna Yenimahalle’de asla müsaade etmeyiz. Siz de arkadaşlarınızı uyarın. Hijyenik ortamlarda çalışmalarını yürütsünler, tarihi geçen ve halkın sağlığını tehlikeye sokacak ürünler kullanmasınlar. Bunlar çok önemli konular. Ben hem tüketiciyi hem de esnafı korumak zorundayım. Bir işte kalıcı olmak istiyorsan işini layıkıyla yapacaksın” diye konuştu.

‘ESNAFLA İÇ İÇESİNİZ’

Sezayi Kara ise “Esnaf tarafından çok seviliyorsunuz. Esnafla iç içesiniz. Onların da sizlere ayrı bir sevgisi, ayrı bir bakış açısı var. Başarınız sadece Yenimahalle’de değil Ankara’da konuşuluyor. Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS