Yürüyerek Kudüs'e giden Nurettin Koç, Kızılcahamam'da 

Yürüyerek Kudüs'e giden Nurettin Koç, Kızılcahamam'da 

İSTANBUL'dan yürüyerek Kudüs'e gitmek için yola çıkan Nurettin Koç, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesine ulaştı.

 


Nurullah TOSUN/KIZILCAHAMAM(Ankara), (DHA)-İSTANBUL'dan yürüyerek Kudüs'e gitmek için yola çıkan Nurettin Koç, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesine ulaştı.

    İstanbul'da tekstil atölyesi işleten Nurettin Koç, ABD ve İsrail'in Kudüs kararını protesto etmek için yürüyerek Kudüs'e gitmeye karar verdi. Filistin Bayrağıyla yürüyüşünü devam ettiren Nurettin Koç'a bir süre ilçe halkı da eşlik etti. Günlük ortalama 30 km yürüdüğünü söyleyen Nurettin Koç şöyle dedi:

"Kudüs'te, Filistin'de yıllardır bir zulüm yapılıyor. Bir insan olarak bu zulme karşı ne yapabilirim diye düşündükten sonra bunu yapabilirim dedim. Kendi payıma bu zulme karşı böyle bir şey yapmayı düşündüm. Ölen hiçbir insan benden değersiz değildir, ölen hiçbir çocuk da benim çocuklarımdan değersiz değildir. Ailemden yüzde yüz bir destek aldım diyemem ama eşim dua ediyor. Sabah namazdan sonra kahvaltı yaparak yola çıkıyorum. Akşam gün batımında da yürüyüşümü sonlandırıyorum. Geceleri riskli olduğu için yürümüyorum. Yol üzerinde misafir edenler oluyor ve beni sabah aldıkları yere tekrar bırakıyorlar. Yürüyüş boyunca kesinlikle bir araca binmiyorum" 

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS