Antalya'da taşıma karla eğlence

Antalya'da taşıma karla eğlence

ANTALYA'da, çocukların kar topu oynayabilmesi için yaylalardan kamyonlarla 200 ton kar getirildi.

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)- ANTALYA'da, çocukların kar topu oynayabilmesi için yaylalardan kamyonlarla 200 ton kar getirildi. Dokuma Park'a boşaltılan karı gören çocuklar önce şaşırdı, ardından kar topu oynayarak, bu anların keyfini çıkardı.

Kepez Belediyesi tarafından organize edilen kar şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Çocukların kar topu oynaması için yaylalardan kamyonlarla getirilen 200 ton kar, Dokuma Park'taki şenlik alanına boşaltıldı. 4 metre yüksekliğindeki kar yığını üzerine çıkan çocuklar, doyasıya eğlendi. 7'den 70'e her yaştan Antalyalı karın tadını çıkardı. Çocuklardan bazıları, şenlik için getirilen kızaklarla, bazıları da yanlarında getirdikleri plastik leğen ve poşetlerle kaldı. Yoğun ilgi nedeniyle kar tepesinde izdiham oldu.

Çocuklarıyla şenliğe gelen Esra Uslu, Antalyalı olarak kar görmenin kısıtlı olduğunu belirterek, "Çocuklarla kar topu oynadık. Karın tadını çıkardık. Çok eğlenceli" dedi.

Şenliğe katılan 14 yaşındaki Zeliha Tunç da daha önce hiç kar görmediğini söyledi. Kar şenliğinin yapılacağını duyduğunda mutlu olduğunu anlatan Zeliha Tunç, "Arkadaşım evinden leğen getirdi. Onun üzerine oturarak kayıyoruz. Çok eğleniyoruz" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS