Antalya haberleri

AÜ'de '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi' sergisi

AÜ'de '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi' sergisi

AKDENİZ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi' açılacak.

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi' açılacak.
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, 15 Temmuz ruhunu yaşatmak için 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında, '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi' adıyla sergi açacaklarını söyledi. Akademisyen ve sanatçı kimlikleriyle topluma örnek olma ve Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma emeliyle her daim çalışmaları gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Eravşar, "Sanatçıların eserlerinde toplum ruhunun, yaşanan acı ve sevinçlerin yansımalarını olduğunu görebiliriz. Güzel Sanatlar Fakültesi olarak hainlerin farklı kisveler altında dış destekçileriyle ortaklaşa yaptığı, Türk milletinin varlık ve dirliğine yönelik olduğu artık çok iyi bilinen bu tarihi olayı unutturmamak ve milletimiz için destanlaşan 15 Temmuz ruhunu canlı tutarak gelecek nesillere taşımak amacıyla karma sergimizin ikincisini gerçekleştireceğiz" dedi.
Farklı sanat alanlarında üretilecek özgün eserleri sergilerinde görmekten mutluluk duyacağını söyleyen Prof. Dr. Osman Eravşar, "Herkesin katılımına açık olan sergimize son başvuru tarihi 30 Haziran 2018. Kabul edilen eserler 03 Temmuz 2018 tarihinde web sayfamızdan ilan edilecek. Sergi ile ilgili detaylı bilgiye http://gsf.akdeniz.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS