antalya haberleri

Bağımlılıkla Mücadele Kurulu toplandı 

Bağımlılıkla Mücadele Kurulu toplandı 

ANTALYA, (DHA) - BAĞIMLILIKLA Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Münir Karaoğlu başkanlığında yapıldı. Her iki ayda bir düzenlenecek olan toplantıda bağımlılıkla mücadele adına önemli kararlar alındı.
Başbakanlığın yeni genelgesine istinaden oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, yılın ilk toplantısını Vali Münir Karaloğlu başkanlığında yaptı. Toplantıya Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, resmi kurumların il müdürleri, bağımlılıkla mücadele uzmanları katıldı. 
İki ayda bir toplanacak olan kurulun ilk toplantısında Vali Münir Karaloğlu, bağımlılıkla mücadelede kurumlararası işbirliğinin önemine değindi. Vali Karaloğlu, kurum müdürlerinden bağımlılığı önleyici çalışmalar yapmalarını istedi. Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü temsilcileri tarafından sunum yapıldı. Kurul üyelerinin değerlendirmeleriyle toplantı sona erdi.
Ayrıca genelge gereği Antalya'da ayda bir kez toplanmak üzere, bağımlılıkla mücadele konusunda 5 teknik çalışma grubu oluşturuldu. 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS