antalya haberleri

Başkan Topcu pehlivanlarla yola çıktı

Başkan Topcu pehlivanlarla yola çıktı

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - DEMRE Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Demreli pehlivanlarla birlikte 657. Kırkpınar Güreşleri için yola çıktı.
Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu ve 50 güreşçi, Demre Belediyesi önünden törenle Kırkpınar'a uğurlandı. Başpehlivanlık hariç, her boyda çayıra çıkacak olan Demreli 50 güreşçi, 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde kürsüye çıkmak için mücadele edecek.
Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, "Ata sporumuz olan yağlı güreşin ve ilçemizde bu işe gönül veren pehlivanlarımızın her zaman yanında olduk. Bu yıl 50 pehlivanımızla er meydanında boy göstereceğiz. Demre'ye birçok boyda madalyalarla le döneceğiz" dedi.
Demre Belediyespor Güreş Takımı ve Demre Halk Eğitim Merkezi Güreş Takımı antrenörü Kahraman Şahin, "Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu'nun desteğinde, Demre Belediyespor Güreş Takımı olarak çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. En az 5 boyda birincilik iddiamız var. Bunun dışında değişik boylarda dereceye girecek güreşçilerimiz var. Bu yıl Kırkpınar'da, Demre'nin adını duyuracağız" diye konuştu.
Ardından pehlivanlar Edirne'ye uğurlandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS