Demre'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Demre'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

  Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıl dönümü Antalya'nın Demre ilçesinde büyük bir coşkuyla ku

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıl dönümü Antalya'nın Demre ilçesinde büyük bir coşkuyla kutlandı.

Demre'deki Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri İlçe Stadı'nda yapıldı. Törenlere Kaymakam Murat Uz, Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Jandarma Komutanı Teğmen Emre Tırpancı, Cumhuriyet Başsavcısı Güray Yıldız, Emniyet Müdürü Kürşat Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, Ak Parti İlçe Başkanı Ünal Arıkan, CHP İlçe Başkanı Mustafa Caner, MHP İlçe Başkanı Mustafa Demirel, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclisi üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören Kaymakam Murat Uz ve Belediye Başkanı Süleyman Topcu'nun halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasından sonra Kaymakam Murat Uz bir konuşma yaptı. Ceylin Başkaya adlı bir öğrencinin Cumhuriyeti anlattığı konuşmasının ardından da şiirler okundu, Demre Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi Antalya yöresi halk oyunlarını oynadı. 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri müzik korosu melodika ve flütlerle 'İzmir Marşı' ve 'Memleketim' şarkılarını çaldı, söyledi. 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin öğretmenleri Haydar Yalçın'la birlikte hazırladıkları, Cumhuriyet'in kuruluşunu, Atatürk devrimlerini ve ilkelerini anlatan 'Cumhuriyet Işığı' adlı gösterisi sunuldu. Yapılan yarışmalarda dereceye giren okullara ve öğrencilere ödülleri verildi. Antalya'da düzenlenen yarışmalarda il birincisi ve bölge ikincisi olan Demre Anadolu Lisesi halk oyunları ekibine törenle Kaymakam Murat Uz tarafından kupa verildi.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS