Finike Belediyesi yılın ilk meclisi toplantısını yaptı

Finike Belediyesi yılın ilk meclisi toplantısını yaptı

FİNİKE Belediyesi 2018 yılı ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu yönetiminde gerçekleştirildi.

 

Suat SÖĞÜT/FİNİKE, (DHA) - FİNİKE Belediyesi 2018 yılı ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu yönetiminde gerçekleştirildi.

Finike Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya 15 meclis üyesinin 12'si katıldı. Başkan Kaan Osman Sarıoğlu'nun gündem maddelerini okuduğu oturumda önergelerle 11 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının ilk gündem maddesinde 2017 yılı hesapları için Denetleme Komisyonu oluşturuldu. Komisyona; Ak Parti'den Kemal Gökyar, CHP'den Tahir Koçubaba, MHP'den Recep Özkaya seçildi. Oturumda 2018 yılında görevlerine devam edecek olan tam zamanlı sözleşmeli personellere ödenecek ücretler görüşüldü. Ücret artışı bir sonraki meclis gündeminde görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi.

Sahilkent Mahallesi'ndeki 300 parselde hak sahibi olan vatandaşların tapu bedellerini ödemesine ilişkin konu önerge ile meclis gündemine alındı. Birinci taksidini ödeyen vatandaşların ikinci taksit için ek süre talebi Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi. Tapu bedelinin ilk taksitinin ödemiş olması koşuluyla ikinci taksit için 15 Şubat'a kadar ek süre verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Sahilkent Mahallesi'ndeki 63 Küme Evler Sokağı'nın isim değişliği için verilen önerge de gündeme alınarak görüşüldü. Yapılan değerlendirmenin ardından sokağın adı Hal Caddesi olarak değiştirildi. Toplantıda; Amatör Süper Lig'de mücadele veren Finike Belediye Spor Kulübü Derneği'nin maddi yardım talebi de önergeyle gündeme alınarak görüşüldü. Kulübe 70 bin TL yardım yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda ayrıca; Finike'de inşaatı devam eden yeni hastanenin karşısına yapılacak eczaneler ele alındı. Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, hastane binasının tamamlanmak üzere olduğunu, bu yıl yeni binaya taşınma noktasında sıkıntı yaşanmayacağını tahmin ettiklerini kaydetti. Hastanenin batıya bakan giriş kısmının karşısında eczane yapmayı planladıklarını anlatan Başkan Sarıoğlu, asma katlı, içinde laboratuvarı ve tuvaleti olan 8 eczane için projenin hazır olduğunu ve bahsi geçen yer için plan değişikliği gerektiğini aktardı. Başkan Sarıoğlu, ekran üzerinde proje hakkında detaylı bilgi verdikten sonra oylama yapıldı. Madde oy birliğiyle kabul edildi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS