Genç Fikir Yarışması'nın tanıtımı yapıldı

Genç Fikir Yarışması'nın tanıtımı yapıldı

SERİK Belediyesi tarafından düzenlenen Serik Genç Fikir 2018'in tanıtım toplantısı yapıldı.

 


Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) - SERİK Belediyesi tarafından düzenlenen Serik Genç Fikir 2018'in tanıtım toplantısı yapıldı.


Serik Belediyesi konferans salonundaki toplantıda Serik Genç Fikir 2018 proje yarışmasının amacı, başvuru esasları ve yarışma kategorileri hakkında lise öğrencilerine sunum yapılarak bilgi verildi. 'Gençler üretiyoruz, projelerinizi gerçekleştiriyoruz' sloganıyla başlatılan ve dereceye girenlere bilgisayar, tablet, cep telefonu ve fotoğraf makinesi gibi ödüllerin verileceği yarışmaya son başvuru tarihinin 23 Şubat olduğu belirtildi.


Belediye Başkanı Ramazan Çalık, "Bizim zamanımızda imkanlarımız kısıtlı olduğu için, yağmur demeden, çamur demeden kilometrelerce yol yürüyerek okulumuza gidiyorduk. Bundan da zevk alırdık. Serzenişte bulunmazdık. O günün şartlarıyla bu günün şartları çok farklı. Siz bir taraftan çok şanslısınız, bir taraftan da çok şanssızsınız. En kötü şartlarda en iyisini başarmak idealiniz olması lazım. Çoğumuz köylü çocuğuyuz. Bu günün şartlarında okumak isteyene her türlü eğitim imkanları var" dedi.


Yarışma hakkında bilgi veren Çalık, yarışmada dereceye giren öğrencilere verecekleri ödüller dışında birinci olan proje sahiplerinden 3 öğrenciye ailesiyle birlikte bir haftalık Avrupa seyahati sözü verdi.


Konuşmasının ardından Başkan Ramazan Çalık'a mezun olduğu Yunus Emre Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Tıraş tarafından o tarihte aldığı diploması ve mezuniyet fotoğrafı hediye edildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS