antalya haberleri

İYİ Parti'den müteahhitlere ziyaret

İYİ Parti'den müteahhitlere ziyaret

 

ANTALYA, (DHA) - İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ve milletvekili adayları, Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği'ni ziyaret etti.

İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ve Antalya milletvekili adayları Feridun Bahşi, Musa Ertugan, Meryem Aydoğan, Yakup Cem Çınar ve Bünyamin Seçme, Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş ve yönetimini ziyaret etti. İYİ Parti'li milletvekili adayları Dernek Başkanı Deniz Karataş'tan inşaat sektörü hakkında bilgi aldı. Deniz Karataş, kapılarının herkese açık olduğunu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, konut kredi faizlerin düşmüş olmasına karşılık piyasada durgunluğun seçim süreci tamamlanana kadar devam edeceğini söyledi. KDV'nin 18'den 8'e, tapu harcının da toplamda yüzde 4'ten yüzde 3'e düşmesinin sektör adına olumlu olduğunu vurgulayan Karataş, bunun 31 Ekim 2018'e kadar devam edeceğini kaydetti.

EKONOMİNİN DİNAMOSU

İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır da Antalya'nın inşaat sektörünün beklenen canlılık ve performansı yaşamadığını, Antalya'nın bu sektörde sahip olduğu güçlü potansiyelini kaybettiğini söyledi. Sağır, “Ülke ekonomisinin dinamosunu oluşturan inşaat sektörüne ve yatırımlara yönelik, Antalya'da ciddi bir süreç yaşanmamaktadır. Yabancı yatırımlar ve yatırımcılar da ortada yok. Konut alan yabancı sayısında azalma var, şehrimiz bu anlamda beklenen performansı yakalayamadı" diye konuştu

BÜYÜKŞEHİR BORÇLA YAŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarla ayakta durduğunu ve yakında bu borçlanmalar nedeniyle; hizmet veremeyecek noktaya geleceğini iddia eden Nizamettin Sağır, “Antalya Büyükşehir Belediyesi borçlanarak yaşamakta. Bu anlayışta nereye kadar hizmet yapılabilir?" dedi.

İYİ Parti milletvekilleri adına konuşan Feridun Bahşi ise inşaat sektörü alanında vizyon projelerin gerçekleşemediğini söyledi.

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS