Kazak çocuklardan Türkçe şarkı

Kazak çocuklardan Türkçe şarkı

KAZAKİSTAN'da düzenlenen yetenek yarışmasında dereceye giren öğrenciler Kemer'de düzenlenen finale katılmak üzere ilçeye geldi.

 

KEMER, (DHA) - KAZAKİSTAN'da düzenlenen yetenek yarışmasında dereceye giren öğrenciler Kemer'de düzenlenen finale katılmak üzere ilçeye geldi. Kemer Belediye Başkan vekili Ahmet Can'ı ziyaret eden öğrenciler, Türkçe şarkı söyledi ve dombıra ile müzik ziyafeti sundu.
Kazakistan'ın Almatı kentinde düzenlenen yetenek yarışmasında finale kalan 8 öğrenciyle öğretmen ve velileri Kemer'de düzenlenecek finale katılmak üzere ilçeye geldi. Kazakistan Muavin Konsolosu Bekzat Zhankulov ile birlikte Kemer Belediyesi'ni ziyaret eden heyeti Başkan vekili Ahmet Can kabul etti.
YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER
Yetenek yarışmasında finale kalan çocuklar Kazakistan'a özgü enstrümanlarla müzik ziyafeti sundu. Bir Kazak çocuk Türkçe şarkı söylerken, bir başka çocuk dombıra çaldı. Bazı öğrenciler de şiirler okudu.
'KAZAKİSTAN BİZİM KARDEŞİMİZ'
Kemer Belediye Başkan vekili Ahmet Can, "Kazakistan'ın yetenekli öğrenciyle öğretmen ve ailelerini Kemer Belediye Başkanım Mustafa Gül ve Kemerliler adına ilçemizde ağırlamaktan büyük bir onur duydum. İki ülkenin kardeşlik ilişkileri günden güne gelişmektedir. Bu tip kültürel faaliyetlerle kardeşliğimiz daha da pekişiyor" dedi.
'KEMER'DE ÇOK İYİ AĞIRLANDIK'
Heyet temsilcisi Gülbağış Bostan da Kemer'de çok iyi ağırlandıklarını belirterek, tüm yetkililere teşekkür etti. Kazakistan Muavin Konsolosu Bekzat Zhankulov da Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'e, Başkan vekili Ahmet Can'a ve tüm Kemerlilere konukseverlikleri için teşekkür etti. Ziyaret sonunda Başkan vekili Ahmet Can, Zhankulov ile Bostan'a teşekkür plaketi sunarken, kazak öğrencilere de ziyaretleri anısına çeşitli hediyeler verdi.

FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}
ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS