KBT, Abdülhamid Han'ı sahneledi

KBT, Abdülhamid Han'ı sahneledi

KEPEZ Belediye Tiyatrosu (KBT), bu sezon sahnelediği Necip Fazıl'ın eseri 'Abdülhamid Han' isimli oyunu son kez seyirciyle buluşturdu.

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Tiyatrosu (KBT), bu sezon sahnelediği Necip Fazıl'ın eseri 'Abdülhamid Han' isimli oyunu son kez seyirciyle buluşturdu.


Abdülhamid Han'ın tahttaki son yıllarının, 2. Meşrutiyet ve tahttan indiriliş sürecinin anlatıldığı oyunun Erdem Bayazıt Kültür Merkezi sahnesindeki son gösterimini Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de izledi. Oyunda, ana karakter Abdülhamid'i, KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli canlandırdı. KBT okulundan yetişen 13 oyuncunun rol aldığı oyunun yönetmenliğini Antalya Devlet Tiyatrosu'nun oyucularından Oktay Gözpınar yaptı. Reji yardımcılığını Hüseyin Aykut Keser'in, ses ve ışık tasarımını Mustafa Uçak'ın yaptığı oyunun dekor ve kostüm tasarımını da Abdullah Sürekli yaptı.


Oyunun sona ermesinin ardından sahneye gelen Başkan Hakan Tütüncü, oyuncuları tebrik etti. KBT'nin bugüne kadar önemli işlere imza attığını belirten Başkan Tütüncü, "Abdülhamid Han, belediye tiyatromuzun yapmış olduğu en iyi işlerden birisiydi. Tiyatromuzun Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli, bugüne kadar güzel işler yaptı. Adını hem sanat tarihine hem de gönüllere yazdırdı. Bütün eserleri bir yana bu oyunun özel bir yeri olduğunu belirtmek isterim" dedi.


Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından oyuncularla ve seyircilerle hatıra fotoğrafı çekildi.


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS