Kepez Santral'de sona doğru

Kepez Santral'de sona doğru

ANTALYA'da devam eden Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri konutlarının yer aldığı ilk etabında sona yaklaşılıyor.

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da devam eden Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri konutlarının yer aldığı ilk etabında sona yaklaşılıyor. Kaba inşaatı tamamlanan blokların dış cephe ve iç sıva işlemleri sürüyor. Pencereleri takılmaya başlandığı konutlarla ince işçiliğe geçildi.

Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde sona geliniyor. 23 kule vinç ile yaklaşık 2 bin personelin gece- gündüz çalıştığı proje alanında, bloklar ve daireler şekilleniyor. Projenin ilk etabında 5047'si hak sahibine ait 6417 konut inşa ediliyor. Hak sahipleri konutlarında dış cephe kaplaması ve iç sıva ile ince işçiliğe geçildi.

1 milyon 300 bin karelik dev proje alanında çalışmalar etap etap gerçekleştirilecek. Toplam 8 milyar liralık dev proje 8 yılda bitirilecek. Hızla devam eden birinci etapta 5047'si hak sahibine ait 6417 konut tamamlanacak. Proje içerisinde yüklenici firmaya ait bloklar ile hak sahipleri blokları birleştirerek, daireler eş değer bir şekilde dağıtıldı. Böylece yüklenici firma konutları ile hak sahibi konutları arasında herhangi bir kalite erozyonu da yaşanmayacak.

TAPULAR ŞUBAT AYINDA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şubat ayında 5047 daire tapusunun vatandaşlara verileceğini söyledi. Tapularını alan hak sahipleri 2019 yılı içerisinde dairelerine taşınacak. Yeni nesil kentleşmenin en güzel örneklerinden biri olarak görülen Kepez- Santral, raylı sistemi, eğitim alanları, sağlık tesisleri, yeşil alanları, kültürel ve sosyal alanları ve 260 bin metrekarelik yeşil alanıyla dikkati çekiyor. Projede, 160 dönümlük park, büyük meydan, müzeler, kültür merkezi ve akıllı kent uygulamaları da bulunuyor.

Kepez Santral Dönüşüm Projesi 5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'nde 'En İyi Dönüşüm Projesi' seçildi. Çağdaş mimarisi sosyal ve çevreci unsurlarıyla ön plana çıkan proje, dünyanın en eski ve en saygın tasarım yarışmalarından olan Green GOOD DESIGN kapsamında ödül kazandı.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS