Kepez TSM Korosu'ndan yeni yıl konseri

Kepez TSM Korosu'ndan yeni yıl konseri

KEPEZ Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, yılın ilk konserini Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde verdi.

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, yılın ilk konserini Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde verdi.


Türk Sanat Müziği gönüllülerinden kurulan Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, yılın ilk konserini Kepez'deki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. 'Sevemez Kimse Seni', 'Unutamıyorum', 'Gönül' gibi birbirinden özel klasik ve neoklasik eserin seslendirildiği yeni yıl konseri izleyenlere müzik ziyafeti sundu. Kuruluşunun 4. yılında 'Yeni Yıl Konseri' başlığında 15 eserlik klasik ve neoklasik bir repertuvar hazırlayan topluluk, beraber ve solo seslendirdi.


KEPEZLİLERE MÜZİK ZİYAFETİ


Şef Tahir Çetin yönetimindeki 50 kişiden oluşan topluluk, çeşitli makamlarda şarkılar seslendirerek yeni yılın ilk konserini gerçekleştirdi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, geçmişten günümüze gönüllere mühürlenmiş eserlerle yankılandı. Kalabalık koro, birbirinden profesyonel müzisyenlerin enstrümanları ve Şef Tahir Çetin'in yönetiminde tam bir müzik ziyafeti oluşturdu. Yıl içinde ortalama 3- 4 konser veren topluluk, mart, nisan ve mayıs aylarında yeni konserler için sahneye çıkacak.


KONSERLER ÜCRETSİZ


Halka açık ve ücretsiz gerçekleşen konserlerde koroyu yöneten şef Tahir Çetin, desteklerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye teşekkür etti. Koro, 2018 yılında da farklı yaş ve meslek gruplarından müzik aşkı için bir araya gelen onlarca kişinin ortak performanslarının sunulduğu konserlerine devam edecek.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS