antalya haberleri

Kepez'in camilerine çocuk kütüphanesi

Kepez'in camilerine çocuk kütüphanesi

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi ve İlçe Müftülüğü, 'Hayallerim Kitapla Hayatım Cami ile Güzel' projesi kapsamında her camiye kütüphane yapılmasını öngören projenin uygulamasına başlandı.

Kepez Belediyesi ve Kepez İlçe Müftülüğü arasında geçen ay imzalanan 'Hayallerim Kitapla Hayatım Cami ile Güzel' projesi hayata geçirildi. Her camiye çocuk kütüphanesi yapılmasını öngören projenin ilk adımı Alanyalılar Cami'nde atıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Müftüsü Osman Artan ve Kepez İlçe Müftüsü Mustafa Şimşek, çocukların mutluluğuna ortak oldu.

ÖRNEK PROJE

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez'deki 200'den fazla camiye kazandıracakları çocuk kütüphanesi projesinin ilk etabında 13 camide kütüphanenin kurulduğunu açıkladı. Camilerin daha çok çocuklara hitap etmesini istediklerini belirten Tütüncü, Antalya için örnek bir proje başlattıklarını söyledi.

OKUMA SEVGİSİ GELİŞECEK

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çocuklara hitap eden birçok yayınından istifade ettiklerini anlatan Başkan Tütüncü, zaman içinde kitapları yenileyeceklerini ve yenilerini ekleyeceklerini vurguladı. Amaçlarının dinin özüne uygun olarak çocukları zenginleştirebilmek olduğuna değinen Hakan Tütüncü, “Dinimizin ilk emri 'oku'. Çocuklarımızın okuma sevgisini geliştirirsek, daha iyi bir vatan evladı olma noktasında onları teşvik etmiş oluruz" dedi

İl Müftüsü Osman Artan ise çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak istediklerini söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından faydalandıklarını belirten Artan, “Burada emanet kitap alıp okuyacaklar. Değişik hediyeler de vereceğiz. Başkan Hakan Tütüncü, müftülüğümüzle beraber bu projeye el attı. Çocuklarımız aldıkları bilgilerle, memleketini seven gençler olarak yetişeceklerdir" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS