antalya haberleri

Kız öğrenciler yangın tatbikatında

Kız öğrenciler yangın tatbikatında

 

ALANYA, (DHA) - OBA Mahallesi'ndeki Oba Kız Öğrenci Yurdu'nda Sivil Savunma ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi. Alanya İtfaiye Müdürlüğü, 112 Acil Servis personelleri iş birliğinde yapılan tatbikatta yurt personeli ve öğrenciler bilinçlendirildi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in kırsal kesimlerdeki kız çocuklarının okuması için yaptırdığı Oba Kız Öğrenci Yurdunda yangın tatbikatı yapıldı. Yurt yönetmelikleri gereği her dönem yapılması gereken yangın tatbikatı itfaiye ekipleri eşliğinde yapıldı. Tatbikat öncesi konferans salonunda yangına müdahale konularında öğrencilere yönelik eğitim sunumu da gerçekleştirildi. İtfaiye ekipleri, öğrencilere iş hayatları boyunca edindikleri tecrübeleri anlattıktan sonra soruları cevapladı.
'KIZLAR YANGINI KONTROL ALTINA ALDI'
Teorik eğitimin sonunda itfaiye ekipleri öğrencilere yangın merdiveninden binanın nasıl tahliye edilmesi gerektiğini, nerede toplanılması gerektiğini gösterdi. Çıkarılan kontrollü yangına nasıl müdahale edileceği yurt personeli ve öğrencilere uygulamalı olarak anlatıldı. Gerçeğini aratmayan tatbikatta öğrenciler hem eğlendi hem de bilinçlendi.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS