antalya haberleri

Miniklerden Türkiye'yi tanıtan sergi

  1. Yurttan Haberler
  2. Antalya
Miniklerden Türkiye'yi tanıtan sergi
Miniklerden Türkiye'yi tanıtan sergi

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde minik öğrenciler Türkiye'nin 7 bölgesini 5 duyu organıyla tanıttıkları etkinlik yaptı.

Kumluca'da özel bir kreş ve gündüz bakımevinde eğitim gören öğrenciler Türkiye'nin 7 bölgesini 5 duyu organıyla tanıtan etkinlik düzenledi. Okul bahçesinde Yörük çadırı kurulurken, konuklara bazlama ikram edilerek Yörük kültürünün canlandırıldığı etkinlikte öğretmenlerin ve okul personelinin katkılarıyla sergi hazırlandı.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü Halil Başaran, Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş, Hastane Başhekimi Ayşegül Alkan, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir de etkinliğe katıldı.

Okul Müdürü Müjgan Çetin, "Duyu eğitimiyle ilgili hazırlanan sergi Türkiye'nin 7 bölgesini 5 duyuyla tanımaya yönelik bir çalışma. Öğrenciler tadarak, dokunarak, koklayarak, görerek ve işiterek bu bölgelerde yetişen ürünleri, kullanılan eşya, kıyafet, tarihi eser, müzik ve benzerlerini sınıflarında, sergi alanında, okul bahçesinde, yemekhanede yaşayarak öğrendi" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS