Öğrencilerden 'Şiddete Hayır' paneli

Öğrencilerden 'Şiddete Hayır' paneli

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde öğrenciler 'Şiddete Hayır' paneli düzenledi.

 


Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde öğrenciler 'Şiddete Hayır' paneli düzenledi.


Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. İlknur Özkan'ın danışmanlığında 1'inci sınıf öğrencileri tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında 'Şiddete Hayır' paneli düzenlendi.


Panelin açılışında Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Selma Öncel, şiddet ve şiddeti önlemede öfke kontrolünün önemli olduğuna vurgu yaptı. Selma Öncel, "Her gün televizyonlarda, gazetelerde kadına şiddet haberleri okuyoruz. Bu haberlerin sonu ne zaman gelecek diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Aslında kadın cinayetlerinin en önemli sebeplerinden birisi öfke kontrolüdür. Önce insanlarımıza öfke kontrolü eğitimi vermeliyiz. Bu sayede şiddet ve kadın cinayetlerinin önüne geçebiliriz" dedi.


Panelde öğrencilerden Kader Işık ve Muhammet Hasan Sözduyar 'Şiddetin tanımı, nedenleri ve çeşitleri', Neslihan Kaman ve Sevgi Aksoy 'Okulda Şiddet nedenleri ve etkileri', Gaye Nur Çağlayan ve Aylin Mangal 'Kadınlara yönelik şiddetin nedenleri ve mücadele yolları' ile ilgili sunumlar yaptı.


Panel sonunda öğrenciler kadına şiddetle ilgili kısa bir tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi sundu. Panele Kumluca Meslek Yüksekokulu çalışanları ve öğrencileri de katıldı. Prof. Dr. Selma Öncel tarafından panelin sonunda öğrencilere teşekkür belgeleri verildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS