Türel: Manavgat Avrupa kenti oluyor

Türel: Manavgat Avrupa kenti oluyor

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat'ta yatırım ve hizmetlerini anlattı.

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat'ta yatırım ve hizmetlerini anlattı. İlçeyle ilgili hayallerinin büyük olduğunu belirten Başkan Türel, Manavgat'ın artık bir Avrupa kenti olma yolunda ilerlediğini söyledi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat ilçe teşkilatı üyelerine yönelik danışma toplantısında yatırım ve hizmetlerini anlattı. MATSO Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Ak Parti Milletvekili Mustafa Köse, Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, belediye bürokratları katıldı.


Başkan Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin Manavgat'a bugüne kadar görülmedik hizmetler gerçekleştirdiğini belirtti. Artık ilçelere de katlı köprülü kavşaklar yapmaya başladıklarını hatırlatan Başkan Türel, konuşmasına şöyle devam etti:


“İşte Manavgatımız Antalya'nın en uzun kavşaklarından birine sahip oldu, hizmete açıldı. Şimdi bu kavşaklar Manavgat'ı bir ucundan diğer ucuna bölüyor, parçalıyor diyorlar. Arkadaş geçme o zaman. Manavgat artık bir il büyüklüğünde ve artık dünyanın tanıdığı bir turizm merkezi haline geliyor. Tarımın da çok önemli merkezlerinden biri. Biz Manavgat'ın öyle kendi makus talihine artık yenik düşmesine vesile olamayız. Avrupa'da, Amerika'da çağdaş ülkelerde ne varsa Manavgat'ta da var."


UTANMADAN CİBİNLİK DAĞITTILAR


Elde olmayan nedenlerle bazı çalışmalarda gecikmeler olduğunu anlatan Başkan Türel, ancak neticenin güzel olduğuna dikkat çekerek “2014'te Manavgat lağım kokuyordu. Sinekten geçilmiyordu o lağım tarlaları yüzünden. Utanmadan o zaman buralarda cibinlik dağıttılar. Şimdi üstlerine onu yorgan yapsınlar. Sinek minek kalmadı çünkü. Biz o kokan lağımları Manavgat ırmağında arıtmalar kapasitesini doldurduğu için hapsettik. Denize gitmesin, en büyük sermayemiz turizmdeki denizimiz kirlenmesin diye" dedi.


MANAVGAT'A 2018'DE 200 KM ASFALT


İlk defa ilçelerde Türkiye'de asfalt plenti tesisini Manavgat'a kuran belediye olarak tarihe geçtiklerini belirten Başkan Türel, “Manavgat'ın 2018'de asfalt programı için uzunca bir çalışma yaptık. Bu dönem 200 km'ye yakın 25 km'si sıcak asfalt olacak şekilde bir asfalt planlamasını 30 milyonluk yatırım olarak planladık" diye konuştu.


KISKANMA ÇALIŞ


2016 yılında Manavgat Belediyesinin gerçekleşen toplam yatırım miktarının 41 milyon 650 bin TL olduğunu açıklayan Başkan Türel, “Benim sadece Türkbeleni için harcadığım bütçe 30 milyon TL. 4 cadde düzenlemesi için harcadığım bütçe 30 milyon TL. Arıtma için harcadığım bütçe 30-35 milyon TL. Neredeyse Manavgat Belediyesi'nin yaptığı bütün bir yıl yaptığı yatırımı biz bir proje için harcıyoruz ve bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Ama hala bu hizmetlere gölge düşürülmeye çalışılması alışık olduğum bir iş. Kıskanma çalış senin de olsun. Türkbeleni Manavgat'a inşallah bambaşka bir hava kazandıracak. Artık inşaatı tamamlanacak 2018 içinde hizmete açacağız. Tabi Sorgun ormanları. Manavgat'a bir yaşam alanı bir mesire alanı projesi olarak bugünlerde büyükşehir belediyesi mutfağında yavaş yavaş pişiyor. Projeyi inşallah tamamladığımızda onları da burada söyleyeceğiz" dedi.


BİZ HİZMETTEN KORKMAYIZ


Başkan Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Manavgat'a ve Kumköy atık su arıtma tesislerine 80 milyon liralık yatırım yapmasaydık Manavgat hala sinek istilasındaydı. Birileri de marifet gibi cibinlik dağıtmaktan keyif alacaklardı. Kusura bakmayın avuçlarını yalasınlar biz çalışıyoruz. Sadece alt yapı üst yapı projeleri değil işte bir öz kültürümüz geleneğimiz. Birileri Antalya'da bira festivali yapıyorken biz Yörük Festivali yapacağız dedik. Bazıları beni suçladı neymiş efendim bira festivali yapmak ilericilikmiş Yörük Festivali yapmak benim öz kültürüme, geleneğime, göreneğime sahip çıkmak da gericilikmiş. Bunlar duruyor arşivlerde, bana böyle dediler. Biz bu işlerden korkmuyoruz evelallah. Eğer bira festivali ilericilikse batsın sizin ilericiliğiniz. Eğer Yörük festivali gericilikse yaşasın bizim gericiliğimiz dedim. Geldik Yörük Müzesi'ni Evrenseki de açtık. Ben gücüm yettiğince her yeri yapmaya çalışıyorum."


FOTOĞRAFLI


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS