Yeni Türkiye Buluşması Kumluca'da

Yeni Türkiye Buluşması Kumluca'da

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin 3 yıldır Antalyalılarla buluşturduğu Yeni Türkiye Buluşmaları Konferans dizisi Kumluca'da gerçekleşti.

 


ANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin 3 yıldır Antalyalılarla buluşturduğu Yeni Türkiye Buluşmaları Konferans dizisi Kumluca'da gerçekleşti. Konferansta 'Darbeler ve Demokrasi' konuşuldu.


Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Kumluca Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta, Türkiye'nin siyasi tarihinde iz bırakan darbeler, 15 Temmuz süreci ve demokrasi konuları ele alındı. Oturum yöneticiliğini siyaset bilimci Dr. Murat Yılmaz'ın yaptığı konferansa, siyaset bilimci Kürşat Birinci, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasemin Abayhan, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Siyaset Bilimci Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş konuşmacı olarak katıldı. Darbelerin tarihinden bahseden Kürşat Birinci, "Türkiye demokrasi tarihinden bahsetmek, Türkiye'nin darbeler tarihinden bahsetmekle hemen hemen aynı şey. Vesayeti temsil eden odaklar sistemin ellerinden uzaklaştığını hissettikleri her an müdahale gerçekleştirdiler. 15 Temmuz'da ise insanlar çıplak elleriyle tankları durdurdu. Bu insanlar bu mücadele ile kendi özgüvenleriyle darbe girişimini engelledi" dedi.


Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasemin Abayhan da darbeyi hazırlayan sosyolojik faktörleri ele alarak, darbenin toplum üzerindeki etkilerini Kumlucalılarla paylaştı.


Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş ise demokrasinin farklılıkları bir arada tuttuğuna vurgu yaptı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS