YÖREX'te Manavgat rüzgarı

YÖREX'te Manavgat rüzgarı

  MANAVGAT, (DHA) - ANTALYA EXPO Center'da açılışı yapılan 9. Yöresel Ürünler Fuarı'ndaki (YÖREX) MATSO tarafından açılan Manavgat standı, şık tasarımı ve

 

MANAVGAT, (DHA) - ANTALYA EXPO Center'da açılışı yapılan 9. Yöresel Ürünler Fuarı'ndaki (YÖREX) MATSO tarafından açılan Manavgat standı, şık tasarımı ve görselliğiyle fuarda yoğun ilgi gördü.
Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle düzenlenen YÖREX 9'uncu kez kapılarını açtı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen yöresel ürünlerin yer alacağı fuarın açılışına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı. Fuarda KKTC ve 72 ilden 485 kurum ve firma yer aldı. 200 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuar 28 Ekim 2018 Pazar günü sona erecek.
STANT VE ÜRÜNLERE TAM NOT
Resmi açılışın ardından fuar alanı ziyaretçi akınına uğrarken, Manavgat'ın yöresel zenginliğinin sergilendiği stant da ziyaretçilerin ilgi gösterdiği ilk adreslerden biri oldu. MATSO'nun hazırladığı stant görselliğiyle dikkati çekerken, ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesiyle de ziyaretçilerden tam not aldı.
HİSARCIKLIOĞLU VE VALİ KARALOĞLU MATSO STANDINDA
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun açılışın ardından ilk ziyaret ettiği stantlardan biri de MATSO'nun Manavgat standı oldu. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet MATSO standında bir süre sohbet etti. Daha sonra Başkan Boztaş tarafından Hisarcıklıoğlu'na Manavgat'ın yöresel ürünleri hediye edildi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu da beraberindeki heyetle MATSO standını ziyaret ederek, Başkan Boztaş ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet etti. MATSO standını ayrıca Türkiye'nin değişik bölgelerinden çok sayıda siyasi, oda ve borsa başkanı, daire amirleri ve vatandaşlar da ziyaret etti. MATSO standında Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat muzu gibi ürünler sergilendi.
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, fuarın yöresel ürünlerin tescillenmesi ve pazarlanması konusunda önemine işaret ederek, oda olarak fuarı çok önemsediklerini ve Manavgat'ın 9 yöresel ürünüyle fuara katıldıklarını söyledi. Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de ekonomiye kazandırılması için büyük fırsat olduğunu belirten Boztaş, "Yöresel ürünlerin ticarileşme sürecini desteklemek, yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak fuarın başlıca amaçları arasında yer alıyor" dedi.
Fuara Türkiye'nin değişik yörelerinden birçok ürünle katılım olduğunu kaydeden Boztaş, MATSO standının fuarın en şık ve görselliği en güzel olan stantlarından biri olarak yıldızlaştığını anlattı.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS