Adilcevaz'da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı yapıldı

Adilcevaz'da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı yapıldı

BİTLİS'in Adilcevaz ilçesinde, 2017-2018  eğitim- öğretim yılı açılışı yapıldı.

Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ, (Bitlis),(DHA)-BİTLİS'in Adilcevaz ilçesinde, 2017-2018  eğitim- öğretim yılı açılışı yapıldı.Açılışla birlikte ilçedeki 65 okulda 7 bin 500 öğrenci ders başı yaptı.


 İlçe Merkezi'nde bulunan İbrahim Karaoğlanoğlu İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen eğitim-öğretim yılı programına, Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkanı Necati Gürsoy ve İlçe Milli eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş katıldı.İlçede bulunan 65 okulda 500 öğretmen görev alırken, 7 bin 500 öğrenci ders başı yaptı.

Programda konuşan Adilcevaz Kaymakamı Karaman,öğrencilerin iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmelelerini temenni ederek şöyle konuştu:

"Devletimizin tüm imkanları sizler için seferber edilmiştir.Öğretmenlerimize ve bizlere düşen görev, kaliteli eğitim vermeye devam etmek ve yarınlarımıza güvenle bakan nesiller yetiştirmektir.Öğrencilerimizden temennimiz, bol bol kitap okuyup derslerine çalışsınlar.Yeni eğitim öğretim yılında Allah öğrencilerimize zihin açıklığı versin. 2018-2019 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum."


Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise, eğitimde büyük başarıların elde edilmesi için öğretmenler kadar ailelere de büyük görevler düştüğünü ifade ederek, “Toplumların kalkınması rahat ve huzura ulaşmasının tek yolu bireylerinin iyi bir eğitim almasından geçmektedir. İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Günümüzde her alanda güçlü olan toplumları incelediğimizde eğitime verdikleri önemi görüyoruz. Bu uzun süreç sadece çocuklar ve gençlerin geleceği değil ülkemizin ve milletimizin geleceğini şekillendiren en önemli unsurdur. İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir."dedi.

Konuşmaların ardından, Kaymakam Karaman ve beraberindeki yetkililer sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS