Bitlis Valisi Ustaoğlu, şehit yakınları ve gazilerle yemekte bir araya geldi

Bitlis Valisi Ustaoğlu, şehit yakınları ve gazilerle yemekte bir araya geldi

Özcan ÇİRİŞ-Ceren KURTYE, BİTLİS,(DHA)-BİTLİS Valisi İsmail Ustaoğlu Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. yılı kutlamaları çerçevesinde Bitlis’teki şehit yakınları

Özcan ÇİRİŞ-Ceren KURTYE, BİTLİS,(DHA)-BİTLİS Valisi İsmail Ustaoğlu Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. yılı kutlamaları çerçevesinde Bitlis’teki şehit yakınları ve gazilerle yemekte bir araya geldi.


Bitlis Polisevi’nde düzenlenen yemeğe şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra bazı kurum amirleri ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri de katıldı. Düzenlenen programda konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, son çıkan kararname ile Trabzon Valiliği görevine atandığını belirterek, kentte görev yaptığı 16 ay içerisinde çok güzel işler yaptıklarını söyledi. Vali Ustaoğlu şöyle konuştu:


"Bugün ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara, yapılmak istenen operasyonlara baktığımızda adeta yüz yıl öncesinin bir farklı yönteminin yaşandığını görüyoruz. O günlerde bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalışanlar, bu ülkeyi hasta adam görüp, gerek milliyetçilik akımlarıyla gerek ekonomi üzerinde yaptıkları operasyonlarla nasıl bu ülkeye diz çöktürmeye çalıştıklarını hep birlikte biliyoruz. Bugün 100 yıl sonra aynı versiyonunu uygulamaya koymaya çalışıyorlar. Ama bizler bir oldukça, diri olduğumuz sürece, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirdiğimiz, kardeşliğimizi tesis ettiğimiz sürece, nasıl ki 100 yıl önceki hayallerini gerçekleştiremediyse şimdi de bu ülkeye diz çöktüremeyecekler"


Vali Ustaoğlu, Trabzon Valiliğine atanması nedeniyle katılanlardan helallik istedi. Ustaoğlu, "Başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere, belediye ve valilik personellerimizden emeği geçen herkesten helallik istiyorum. Bunun yanında hiçbir zaman unutmayacağımız ve unutturmayacağımız gazi ve şehit yakınları bizim için çok önemliydi. Mümkün mertebe onlarla beraber olmaya çalıştık. Özellikle onlardan da haklarını helal etmelerini istiyorum"dedi.


FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS