Bitlis’e yarı olimpik yüzme havuzu

Bitlis’e yarı olimpik yüzme havuzu

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı tarafından Bitlis’e yapılan ve 4 Milyon 600 Bin TL’ye mal olan yarı olimpik yüzme havuzu açılış gününe hazır.

Ceren KURTYE/BİTLİS,(DHA)-GENÇLİK ve Spor Bakanlığı tarafından Bitlis’e yapılan ve 4 Milyon 600 Bin TL’ye mal olan yarı olimpik yüzme havuzu açılış gününe hazır.


Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, havuzda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.  500 kişilik seyirci kapasiteli yüzme havuzunda spor salonları ve saunanın da bulunduğunu ifade eden Ustaoğlu, Bitlis’te çok ciddi bir eksiğinde daha giderildiğini söyledi. Vali Ustaoğlu, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilimize kazandırmış olduğu bu yarım olimpik yüzme havuzu şuan açılışa hazır hale gelmiş durumda 2013 yılında başlayıp bu yıl hazır hale gelen yüzme havuzumuz kendi bünyesinde yarı olimpik şekilde ve 500 kişilik tribünü ile spor salonları ve idari birimleri ile hizmete hazır gelmiş durumdadır. Bu anlamda inşallah bu havuzumuzun faaliyete geçtiğinde yapılacak çalışmalarla başta öğrencilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızda faydalanacaktır. Gençlik spor il müdürlüğümüzün koordinesinde yüzme eğitimi alması ve vatandaşlarımızın böyle bir spor salonundan istifade etmesi gerçekleşecek. İlimizde çok ciddi bir eksik olan kapalı yüzme havuzu bazı kurumlarımızın kendi bünyesinde olmakla birlikte vatandaşlarımıza genel anlamda hitap eden bir havuzumuz yoktu. Bu yüzme havuzunu faaliyete geçirerek çok ciddi bir eksiği de kapatmış olacağız."dedi.


Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bitlis Belediyesinin ortak projeleri dahilinde kentteki bütün mahallerindeki çocukları yüzme havuzuyla buluşturacaklarını vurgulayan Vali Ustaoğlu, “Önümüzdeki süreçte Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Türkiye genelinde farklı illerde zaman zaman farklı branşlarda yapılacak sportif faaliyetler uzman arkadaşlarımızın değerlendirmesi ile ilimizde bu noktada belki ev sahipliği yapabilecek. Ama en önemlisi biz burada yavrularımızı okul çağında olan gençlerimizi önümüzdeki dönem içinde milli eğitim ve belediyemizle de koordine kurarak çocuklarımıza yüzme alışkanlığı kazandıracağız"diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS