Başkan Ercengiz'den tesis incelemesi

Başkan Ercengiz'den tesis incelemesi

BURDUR Belediyeler Birliği Başkanı ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulundu.

 


BURDUR, (DHA) - BURDUR Belediyeler Birliği Başkanı ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulundu.


Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte inşaatı devam eden Burdur Entegre Katı Atık Tesis Alanı'nda incelemelerde bulundu. Tesiste yapılmakta olan idari bina ve kademe inşaatlarını inceleyen Başkan Ercengiz, tesisisin mevcut durumu ve gelecekte yapılması planlanan diğer işler hakkında bilgi aldı.


Başkan Ali Orkun Ercengiz, daha önce gelişigüzel bir alana dökülen atıkların hem çevreyi hem insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirterek, "Sadece üst yapıda değil, altyapıda da halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Yarım asırdır çözülemeyen Burdur'un bir sorununu daha çözüyoruz. Hem çöpten kurtulup hem de enerji üreteceğiz. Vahşi depolamadan kaynaklanan ve sağlığımızı tehdit eden kötü koku ve gazdan da kurtulacağız. Toplanan katı atıklar düzensiz depolama alanlarında gelişigüzel bir şekilde bırakılıyordu. Katı atıkların düzensiz depolama yapılması önemli olumsuzluklar ortaya çıkarabiliyor. Katı atıkların ayrıştırılması, düzenli depolanması ve atıktan enerji üretimini sağlayacağız. Yap-işlet-devret modeliyle ihalesini yaptığımız projemizi 29 yıllığına yüzde 29 enerji üretim payı ile alan firma idari bina ve kademe inşaatına devam ediyor. Tesisimiz kısa bir süre içerisinde tamamlanarak Mart 2018'de faaliyete geçecek. 29 yıl boyunca hem kira geliri elde edeceğiz hem de üretilen enerjinin yüzde 29'u birliğimize aktarılacak" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS