Bucak'ta çöp konteynerleri değiştiriliyor

Bucak'ta çöp konteynerleri değiştiriliyor

BURDUR'un Bucak ilçesinde uygulanan Sıfır Atık Projesi kapsamında eski çöp konteynerleri yenileriyle değiştiriliyor.

 

Halim AKCA/BUCAK, (DHA) - BURDUR'un Bucak ilçesinde uygulanan Sıfır Atık Projesi kapsamında eski çöp konteynerleri yenileriyle değiştiriliyor.
Bucak Belediyesi tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tahsis edilen ödenekle ihale yapılarak alınan çöp konteynerleri ilçe genelinde belirlenen noktalara dağıtılmaya başlandı.
Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Sıfır Atık Projesi'nin ilçenin geleceği için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Yalçın Sezgin, "Bucak Belediyesi olarak sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş, yaşanabilir bir dünya bırakmak noktasında mevcut sistemi daha düzenli, sistemli ve uygulanabilir bir temele oturtmak amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesine aldığı ve 2023'e kadar tüm Türkiye'de uygulamaya geçilecek olan Sıfır Atık Projesi ile ilgili ilçemiz pilot olarak seçilmişti. İlçemizde 2018 Ocak ayından itibaren proje uygulama çalışmalarına başladık" dedi.
Toplamda bağımsız 40 birimde 16 Nisan 2018 tarihi itibariyle uygulamaya geçtiklerini aktaran Yalçın Sezgin, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yapılan ödenek tahsisiyle projemizin uygulamasında ihtiyaç duyduğumuz malzemelerle ilgili ihale süreci devam ediyor. İlçemize kazandırdığımız 80 çöp konteynerini geçen günlerde teslim almıştık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve projenin başında olan çevre mühendisimizle birlikte yapmış olduğumuz planlama dahilinde Kahveler mevkisinden başlayarak Süleyman Demirel Bulvarı, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, eski perşembe pazarı alanı, kapalı pazar ve belediye civarında bulunan tüm çöp konteynerlerini yenisiyle değiştiriyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS