Bucak'ta yapılandırma toplantısı

Bucak'ta yapılandırma toplantısı

BUCAK Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılandırma tanıtımı toplantısı yapıldı.

 

Halim AKCA/BUCAK, (DHA) - BUCAK Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılandırma tanıtımı toplantısı yapıldı.
Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile ilgili Burdur Defterdarlığı ve Bucak Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından Bucak Ticaret ve Sanayi Odası'nda toplantı düzenlendi. Toplantıya, Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet Arabacı konuşmacı olarak katıldı. Arabacı yaptığı sunumda vergi ve diğer alacaklara tahakkuk eden gecikme faizlerine yönelik yapılandırmaların detayları hakkında bilgi verdi.
Kanunun Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili taraflarını ise SGK İl Müdürü Bayram Balban anlattı.
Bilgilendirme sunumlarının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Muhasebeciler yapılandırma kanunuyla ilgili merak ettikleri hususları ve problem yaşadıkları konuları uzmanına sorma imkanı buldu.
Toplantının sonunda Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet Arabacı'ya ve katılımcılara teşekkür eden Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, ticaret ve sanayi sektörünün ekonomik açıdan içinde bulunduğu zor zamanlarda bu yapılandırmanın çok faydalı olduğunu söyledi. Oda aidatlarına yönelik gecikmiş üye aidatlarının da bu yapılandırma kapsamında olduğunu hatırlatan Başkan Meçikoğlu, devletin bu tarz destekleri sayesinde sanayici ve esnafların biraz nefes aldıklarını ifade etti.

FOTOĞRAFLI 

{$ nextTitle $}
ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS