burdur haberleri

Fakültenin yönetim ofisi Bucak TSO'da

Fakültenin yönetim ofisi Bucak TSO'da

 

Halim AKCA/BUCAK, (DHA) - BUCAK Teknoloji Fakültesi'nin yönetim ofisi Bucak Ticaret ve Sanayi Odası binasında açılacak.

Bu yıl YÖK'ten geçen ve gelecek eğitim yılı için öğrenci alımlarına başlayacak olan Bucak Teknoloji Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Afişin Güngör atandı. Teknoloji Fakültesi'nin kendi binasına kavuşuncaya kadar dekanlık ve öğretim görevlilerinin fakülte çalışmalarını sürdürebilmeleri için yönetim ofisi Bucak Ticaret ve Sanayi Odası binasından yürütülecek.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Bucak Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Afşin Güngör, MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Bucak Ticaret Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Bucak İşletme Fakültesi ofislerinin kurulacağı binada incelemelerde bulundu.

Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak Teknoloji Fakültesi binasının yapımını oda olarak 2017 yılında yapılan protokol gereği üstlendiklerini ve en kısa sürede bina yapımına başlayacaklarını söyledi. Meçikoğlu, "Bucak Teknoloji Fakültesi binasını yapacağız. Yaptığımız protokol gereği Teknoloji Fakültesi mevcut Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu yanında bulunan arsaya yapacaktık. Fakat MAKÜ yönetimi ve rektörümüz Barbaros Mahallesi'nde Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifinin başlattığı Sağlık Yüksekokulu inşaatı ile Teknoloji Fakültesi inşaatının birleştirilerek her iki okulun ayrı ayrı olarak hizmet verebilmesi önerisinde bulundu. Bu öneriyi değerlendireceğiz" dedi.

Başkan Meçikoğlu Bucak Ticaret ve Sanayi Odası binasına BAKA'nın da ofis açacağını, zemin kata PTT Bank açılacağını, İŞKUR'un daha önce hizmet verdiğini de belirtti.

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Teknoloji Fakültesi'ne derslik yapımının zaman alacağını belirtirken, zaman kaybetmeden dekanlık çalışmalarının takibi ve akademisyenlerin yerleşmesi bakımından Bucak Ticaret ve Sanayi Odasında fakülte ofislerini açacaklarını vurguladı. Rektör Korkmaz, Bucak'ta 2 fakülte, 2 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu olduğunu, MAKÜ kurulduğu zaman da hemen hemen aynı akademik alt yapısının bulunduğunu hatırlattı.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS