Salda Kayak Merkezi'ne yeni pist

Salda Kayak Merkezi'ne yeni pist

BURDUR'un Yeşilova ilçesindeki Salda Kayak Merkezi'ne 1470 metre uzunluğunda yeni pist yapılacak.

 


Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR'un Yeşilova ilçesindeki Salda Kayak Merkezi'ne 1470 metre uzunluğunda yeni pist yapılacak.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Salda Kayak Merkezi'nde yapılan yeniliklerle ilgili bilgi verdi. Yılmaz, Kayak Merkezinin yeni tesislerle daha kullanışlı hale geldiğini kaydetti. En uzunu 1600, en kısası 500 metre olan 5 pistin bulunduğu Salda Kayak Merkezi'nde 860 metre uzunluğunda teleski, konaklama binası ve kafeterya binası yer aldığını aktaran Vali Yılmaz, "Bu yıl Yeşilova Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından kafeterya binasının çatısı kaldırılarak ilave bir kat yapılmış ve kapalı alan kapasitesi arttırılmıştır" dedi.

Yılmaz, "Valiliğimiz girişimleriyle Salda Kayak Merkezi'ne kazandırılan telesiyejin kurulmasının ardından, yaklaşık 1470 metre uzunluğunda yeni bir pist, telesiyej üst bölgesinde de bir yeni tesis binası yapılması planlanmaktadır. Telesiyejin kurulacağı alanla ilgili Orman Genel Müdürlüğünden 835 bin 426 metrekare alanın tahsis edilmesi talep edilmiş olup, ön izin verilmiş çalışmalar hızla devam etmektedir" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS