bursa haberleri

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Afrin deklarasyonu

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Afrin deklarasyonu

Hasan BOZBEY/BURSA,(DHA)- BURSA Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı birleşiminde,Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte tüm siyasi partilerin grup başkanvekillerinin ortak imzasıyla Afrin deklarasyonu yayınlandı. Deklarasyonda ‘Kahraman ordumuzun her zaman yanındayız’ mesajı verildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinin Şubat ayı Meclis toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında yapılan meclis toplantısı öncesinde meclisteki tüm siyasi partilerin imza altına aldığı Afrin deklarasyonu yayınlandı. Mecliste grubu bulunan AK Parti, CHP, MHP, DP ve İyi Parti Grup Başkan vekillerinin imzaladığı deklarasyon “Aziz Türk Milletine” diye başladı. Deklarasyon şöyle:

“Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi olarak, Büyük Türk Milletinin tarih sahnesindeki ihtişamlı yürüyüşünü durdurmak isteyen, düşmanlık histerisine kapılan bütün şer unsurların maşası terör örgütlerine haddini bildirmek ve terörü kaynağında kurutmak amacıyla haklı ve meşru bir mücadele için Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin’e giren kahraman ordumuzun ve Türk güvenlik güçlerinin her zaman ve her zeminde yanında olduğumuzu bildirir, bu uğurda can veren aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, Türk Milletine başsağlığı dileriz.”

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS