Çocuklara yangından korunma eğitimi verildi

Çocuklara yangından korunma eğitimi verildi

BURSA Organize Sanayi Bölgesi ve Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (BOSİAD) ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikle Bursa Organize Sanayi Bölgesi firma çalışanlarının çocuklarına, yangından korunma eğitimi verdi.

BURSA, (DHA)- BURSA Organize Sanayi Bölgesi ve Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (BOSİAD) ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikle Bursa Organize Sanayi Bölgesi firma çalışanlarının çocuklarına, yangından korunma eğitimi verdi.

BOSİAD Başkanı Abdullah Bayrak’ın da hazır bulunduğu etkinliğe, Bursa OSB İtfaiye Teşkilatı, Bursa OSB çalışanlarının çocukları katıldı. Çocuklar aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirmenin yanı sıra, yangında korunma ve haber verme konularında da yeni bilgiler kazandılar. İtfaiye personelinden teorik bilgiler alan minikler bunun yanı sıra itfaiye teşkilatının olası bir yangına müdahale etme ve kurtarma tatbikatını yakından izleme şansını yakaladılar.

FİDAN VE SERTİFİKA

Başkan Abdullah Bayrak, yangın konulu eğitime katılan tüm çocuklara fidan ve sertifikalarını verirken, “Yangın ile ilgili bilinç sahibi olmak ve gerekli müdahalelerde bulunabilme yeteneğine sahip olmak önemli. Çocuklarımız bu yaşlarda bilinç sahibi olurlarsa hayatları boyunca yakınlarındaki insanları da doğru yönlendirebilirler” dedi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS