İl Milli Eğitim Müdürü Dülger:Bir devletin geleceği öğretmenlerin ellerinde şekilleniyor

İl Milli Eğitim Müdürü Dülger:Bir devletin geleceği öğretmenlerin ellerinde şekilleniyor

BURSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda 24 Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi.

Muammer İRTEM/BURA (DHA)- BURSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda 24 Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan etkinlikler, Bursa Erkek Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti.  İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Bir devletin geleceği öğretmenlerin ellerinde şekilleniyor" dedi.

Merkez Osmangazi ilçesi Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, idareci, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmalarının ardından şehit öğretmenler Şekip Akın ile Mahmut Çatalkaya’nın ailelerine plaket sunuldu. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesinin ardından göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi.

‘ÖVGÜYE LAYIKLAR’

Öğretmenlerin herkesin gönlünde müstesna bir yeri olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, konuşmasında “Türkiye’nin maarif davasına fikirleriyle katkı koyan Nuretin Topçu ‘Öğretmen, öğrencilerine sadece bilmediklerini öğreten bir nakilci değil, bu bilgilerle gençlerin düşünce dünyalarını da işletip, çalıştırabilen sanatkârlardır’ diyor. Öyleyse bizlerin temel görevi öğrettiğimiz bilgilerin beceri ve bilince dönüşmesini sağlamaktır. Kıymetli Meslektaşlarım, bir devletin geleceği sizin ellerinizde şekilleniyor. Bugün ellerinizde büyüttüğünüz fidanların yıllar sonra gölgesinde sakin, huzurlu ve mutlu bir hayat süreceğimizden ben eminim. Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mektepleri'nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi. Vali Yakup Canbolat da program bitiminde emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri kutladı.

FOTOĞRAF

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS