Mobilya sektörüne teknoloji desteği

Mobilya sektörüne teknoloji desteği

 Marmara ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MARSİFED) “Teknoloji Buluşmaları Yuvarlak Masa Toplantısı” İnegöl Genç İşadamları Derneği’nin (İGİAD) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Yavuz YILMAZ/ İNEGÖL (Bursa), (DHA) - Marmara ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MARSİFED) “Teknoloji Buluşmaları Yuvarlak Masa Toplantısı” İnegöl Genç İşadamları Derneği’nin (İGİAD) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, İnegöl mobilya sanayinin teknoloji desteği ile uluslar arası arenada daha verimli bir konuma gelmesi için yapılabilecekler hakkında eğitim verildi. Sanayicileri ileri teknoloji kullanarak katma değeri yüksek üretim ve iş modeline dönüştürmek, bununla beraber ihtiyaç duyulan yüksek teknolojili ürünlerin ve hizmetlerin Bursa’da oluşturulmasını ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen programa MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Karademirler, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) ve MODEF Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl Genç İşadamları Derneği (İGİAD) Başkanı Hakan Özdemir, BİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akın, Otomotiv Sektörü Bilişim İhtiyaç Analizi Komite Başkanı Ertan Yılmaz ile çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.


2 BİN 500’E YAKIN ŞİRKET MARSİFED’E BAĞLI


Programın açılışında konuşan MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Karademirler, “MARSİFED, Bursa Eskişehir Bilecik İşadamları Derneklerinin Federasyonudur. 2 bin 500’e yaklaşan şirket portföyümüz var. Proje üretimi noktasında bir nabız yoklaması yaptık ve bu projede karar kıldık. İyi ve faydalı bir toplantı geçirmemizi ümit ediyorum” dedi.


Konuşmaların ardından bilgilendirme yapan Mobilya Sektörü Bilişim İhtiyaç Analizi Komite Başkanı Fuat Demir, “Programımızda, bu teknolojilere geçiş yapmış sanayicilerin geçiş süreçlerinde yaşadıkları paylaşıyor, sanayicilerin teknoloji kullanım durumları ve seviyeleri tespit ediliyor, gelişmiş teknoloji ihtiyaç listesi oluşturuluyor, mevcut teknoloji üretenler ve seviyeleri tespit ediliyor, sanayici ve teknoloji üreticileri bir araya getiriliyor. Teknoloji firması ile sanayici işbirliğiyle üretilen teknoloji projeleri, sanayicinin ileri teknoloji proje satın alımı ve uygulaması, sanayicinin ihtiyaç listesinin oluşturulması ve teknoloji firmasının üretilecek teknoloji fikirlerinin listesinin oluşturulması amaçlanıyor. Proje kapsamında mobilya başta olmak üzere otomotiv, tekstil, makine, inşaat ve kamu grupları üzerinde incelemelerde bulunulacak. Her sanayici kendisi ile müşteri arasında vizyonu olan süreci anlatacak. Bu vizyona bağlı olması gereken teknolojik gereklilikler ortaya çıkarılacak. Bu teknolojik gereklerin mevcut durumu analiz edilecek. Yapılması gereken satın alma veya üretme projelerine fırsat verilecek. Temel prensiplerimiz ise; ürünler ve hizmetler alınırken ucuz fiyat garantisi yerine değerinde fiyat satın alması ile tedarikçinin AR-GE ve sürdürülebilir kalite yaşamına katkıda bulunmak, ileri teknoloji üreten veya üretmek isteyen girişimcinin önünü açan işbirlikleri yapmak, ilk müşteri olmayı kabul etmek, geliştirme aşamasında katkıda bulunmak ve yayılımını sağlamak maddeleri yer alıyor” dedi


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS