Sayıştay Başkanı’ndan Uludağ Üniversitesi’nin projelerine tam not

Sayıştay Başkanı’ndan Uludağ Üniversitesi’nin projelerine tam not

SAYIŞTAY Başkanı Seyit Ahmet Baş, Bursa Uludağ Üniversitesi’ni (BUÜ) ziyaret etti.

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA) - SAYIŞTAY Başkanı Seyit Ahmet Baş, Bursa Uludağ Üniversitesi’ni (BUÜ) ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından ağırlanan Sayıştay Başkanı Baş, inceleme fırsatı bulduğu üniversite projelerine tam destek verdiğini söyledi.

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, ‘Rektörlük Konferanslar Dizisi’ programı kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi’nin konuğu oldu. BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ı makamında ziyaret eden Sayıştay Başkanı, üniversitenin projeleri hakkında bilgiler aldı. Yapılan çalışmaları takdir ettiğini söyleyen Başkan Baş, Rektör Ulcay’ı ve yönetimini tebrik etti. Rektörlük ziyaretinin ardından üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Muhasebe- Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği Kariyer Planlaması konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

SAYIŞTAY BAŞKANI ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

Programda öğrencilere seslenen Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş gençlere kariyer tavsiyesinde bulundu. Mezun olan herkesin hemen bir yerlere atanmasının mümkün olamayacağını söyleyen Başkan Seyit Ahmet Baş, “Önce bir kendimizi ölçelim. İyi bir değerlendirme yapalım. Ben de girişimcilik kabiliyeti var mı? Ben girişimci olarak kendi hayatımı kazanabilir miyiz? Ben pazarda limon satarım, kendi şirketimi kurarım diyorsanız tüm bu anlattıklarım hikaye olur. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa hemen küçük bir sermaye ile kendi işinizi kurun. İnanın 3 yıl sonra 5 yıl sonra 100 kişi çalıştıran bir şirket haline gelebilirsiniz. Ancak bende böyle bir yetenek yok diyorsanız patron yanında çalışan biri olacaksınız demektir. Bu kamu veya özel sektör patronu olabilir. Bunun için de sınavlara hazırlanacaksınız. Hepinize çıktığınız yolda başarılar diliyorum” dedi.

PROF. DR. YUSUF ULCAY: "BURSA'YI VE ÜNİVERSİTEMİZİ HAK ETTİĞİ NOKTAYA GETİRECEĞİZ"

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise, 3. Nesil Üniversite anlayışıyla hareket ettiklerini ve Uludağ Üniversitesi’nin gelecek 30 yılını planladıklarını vurguladı. Ortaya koydukları projeler ile Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasındaki yerlerini pekiştirmeye başladıklarını kaydeden Rektör Ulcay, “Son 3 yıl içerisinde en fazla proje sunan 10 üniversite arasına girdik. Akademisyeninden öğrencisine kadar herkes görevini en iyi şekilde yapmaya gayret ediyor. İnşallah hep birlikte Bursa’yı ve üniversitemizi hak ettiği noktaya getireceğiz” diye konuştu.

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, konuşmasının sonunda öğrencilerden gelen soruları da cevapladı. Başkan Baş ve üniversite yöneticileri programın ardından öğrencilerle birlikte hatıra pozu verdi.

(FOTOĞRAFLI)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS