Yıldırım'da 'Piremir Kapalı Pazar Yeri' yükseliyor

Yıldırım'da 'Piremir Kapalı Pazar Yeri' yükseliyor

YILDIRIM Belediyesi, Piremir Mahallesi sakinlerinin 40 yıllık özlemine son veriyor.

BURSA, (DHA)- YILDIRIM Belediyesi, Piremir Mahallesi sakinlerinin 40 yıllık özlemine son veriyor. Bölgenin çehresini değiştirecek çok fonksiyonlu kapalı pazar yeri inşaatının yarısı tamamlandı.
Yıldırım Belediyesi, ilçeye çok işlevli kapalı pazar yerleri kazandırıyor. İnşaat çalışmaları yüzde 45’e ulaşan, toplam 10 bin 516 metrekarelik Piremir Kapalı Pazar Yeri’nde 339 pazar tezgahı ve 150 araçlık otopark alanı yer alacak. Vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanarak çok amaçlı kullanıma sahip olan kapalı pazar yeri, pazarın kurulmadığı günlerde ise otopark olarak hizmet verecek. Modern tesiste ayrıca satış birimleri, kafeterya, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacak.   
SOSYAL DÖNÜŞÜM
Kentsel dönüşüm çalışmalarında fiziki yapıların yanında sosyal alanlarda da yapılan değişimlerin, bölgelerin değerini artıracağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yalnızca fiziki değil sosyal dönüşümü de gerçekleştiriyoruz. Parklarla, spor alanlarıyla, yeşil alanlarla, sağlık alanlarıyla, okullarla, ticari alanlarla ve modern pazar yerleri gibi sosyal yapılarla fiziki dönüşümü desteklediğimiz zaman şehrimiz hak ettiği konuma yükselecek. Yıldırım'ı ideal ve yaşanabilir bir şehir yapmanın temeli insanlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermekle mümkün” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS