Biga Esnaf Kooperatifi'nde Sokullu güven tazeledi

Biga Esnaf Kooperatifi'nde Sokullu güven tazeledi

ÇANAKKALE’nin Biga ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurul toplantısı yapıldı.

ÇANAKKALE’nin Biga ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurul toplantısı yapıldı.


Bir düğün salonunda gerçeklen Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurul toplantısı, divanın oluşturulmasıyla başladı. Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ejder’in divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, yönetim kurulu faaliyet raporu, bilanço, gelir ve gider cetveli, risk fonu bilançosu, denetleme kurulu raporlarının okunmasının ardından, raporlar ibra edildi.


Genel kurula katılan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 23 yıldır başkan olan Mehmet Sokullu'yu yeniden göreve seçildiği için tebrik etti. Turan, “Çanakkale'mizin en büyük ilçesi Biga, gelişmeye devam ediyor. Esnafımız bizim için önemlidir. Esnafımız ne kadar güçlü olursa, ekonomimiz o kadar güçlü olur” dedi.


Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sokullu ise bu günlerde, ülke olarak her zamankinden çok daha fazla birlik, beraberlik ve bütünlüğe ihtiyaç olduğunu belirterek, “Vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı, her alanda mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize görevlerinde üstün başarılar diliyor, herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. Genel kurullar, kurumlar için çok önemli toplantılardır. Genel kurullarda geçmiş çalışma döneminin muhasebesi çıkarılır, kazanılan deneyimlerle yeni koşullar değerlendirilir ve bu değerlendirilmelerin ışığında yeni çalışma dönemine ışık tutacak kurumsal hedefler belirlenir. Dolayısıyla her genel kurulun, topluma yeni dinamikler katması gerekir. Genel kurula katılan herkesin kurumlarına karşı görevleri vardır. Birinci görev de kuruma sahip çıkmaktır. Bu sahip çıkış sadece sözle olmaz. Yapılanlarla ilgilenmek, gerektiğinde eleştiri, gerektiğinde takdir etmektedir. Yönetim kurulum adına siz kıymetli ortaklarımıza kurumuna sahip çıktıkları için teşekkür ederim” diye konuştu.


Başkan Sokullu, yönetim murulu olarak ortaklar için her şeyin en iyisini, en faydalısını yapmaya özen gösterdiklerini belirterek, şunları söyledi:


"2017 yılı Esnaf Kefalet Kooperatifimiz için oldukça başarılı geçmiştir. Kredi faizleri, yıllık yüzde 4, bir yıldan uzun vadeli kredilerde yüzde 5 olarak uygulanmıştır. Kredi vadeleri ise ortaklarımızın tercihlerine göre 1 ile 5 yıla arasında kullandırılmıştır. 2017 yılı başında 32 milyon 300 bin TL olan plasmanımız, yılsonunda 36 milyon TL’ye ulaşmış. Bugün itibarıyla yeni gelen plasmanımızla birlikte 36 milyon 400 bin TL olmuştur. 2017 yılında kooperatifimize 94 yeni ortak kaydı yapılmış olup, Ana sözleşmemizin 14. maddesine göre ve çeşitli sebeplerden dolayı da 10 ortağımız kooperatifimizden ayrılmıştır. Yılsonu itibariyle ortak sayımız bin 20'ye ulaşmıştır. Biga'da farklı yaklaşımı ve hizmetiyle kooperatifler arasında fark yaratıp ülkemizde örnek gösterilen kuruluşumuz; düşük takip oranı, istikrarlı büyüyen plasmanı ile çalışan ve üreten esnafımız çözüm ortağı olmaya devam edecektir.”


Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurul toplantısında, yönetim kurulu asil üyeliklerine Mehmet Sokullu, Mustafa Kurt, Sami Kuru, Mehmet Can ve Mehmet Şevik oy birliği ile getirildi.


Safiye TARI GÜNER / BİGA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS